Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace


 

Položkový přehled výdajů

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
RNDr. Helena EliášováZaložen: 09. 07. 2002
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út červenec 09, 2002 12:31 pm    Předmět: Položkový přehled výdajů Odpovědět s citátem

Mám jako zaměstnanec organizace státní správy nárok na informace o výdajích např. na informatiku (položkově)? Lze žádat informace i zpětně za 4 roky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
O. Kužílek
Site Admin


Založen: 26. 10. 2000
Příspěvky: 1188

PříspěvekZaslal: pá červenec 19, 2002 2:28 pm    Předmět: Odpověď na: Položkový přehled výdajů Odpovědět s citátem

1. Právo na informace není vázáno k jakékoliv osobní charakteristice žadatele, takže Vaše postavení zaměstnance státní správy nemá na žádost vliv a nesmí k němu být nijak přihlíženo. V žádné žádosti nesmí úřad požadovat Vaši pracovní charakteristiku či jakýkoliv jiný nadbytečný a s věcí nesouvisející osobní údaj.


2. Každý má právo na všechny informace, které má veřejná správa k disposici. Vyňaty jsou jen zvláštní kategorie chráněných informací. Protože Vámi uváděná informace o výdajích např. na informatiku nepochybně nespadá pod žádnou kategorii chráněných informací, máte na ni nárok.


3. Informace se poskytují v té podobě, ve které s nimi disponuje dotčený úřad. Vytvářet novou podobu žádané informace musí úřad jen tehdy, dosáhne-li toho použitím zavedeného automatizovaného procesu bez většího nároku na čas a úsilí (např. použitím software, který umí požadovanou podobu informace rychle vytvořit na základě jednoduchého pokynu). Má-li tedy úřad žádanou informaci položkově a Vy ji v této podobě žádáte, musí Vám ji v této podobě poskytnout.


4. Protože úřad poskytuje informace, které má k disposici, poskytne Vám i ty, které se týkají jakéhokoli zpětného období. Hranicí poskytnutí v čase bude jen stav, kdy žádanou informaci již úřad nemá k disposici, protože ji například v souladu se skartačním řádem skartoval anebo v souladu s archivním zákonem předal do státního archivu.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RNDr. Helena EliášováZaložen: 09. 07. 2002
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po červenec 29, 2002 9:05 am    Předmět: Odpověď na: Položkový přehled výdajů Odpovědět s citátem

Ještě upřesňuji svůj dotaz - jedná se o ČGS, Českou geologickou službu. Je státní příspěvkovou organizací, resortním výzkumným ústavem Ministerstva životního prostředí. Jedná se o oraganizaci státní správy? Vztahuje se na ČGS v plné šíři zákon 106/99? Děkuji za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
O. Kužílek
Site Admin


Založen: 26. 10. 2000
Příspěvky: 1188

PříspěvekZaslal: čt srpen 08, 2002 4:42 pm    Předmět: Odpověď na: Položkový přehled výdajů Odpovědět s citátem

Příspěvkové organizace jsou podle právních výkladů, které považuji za správné, subjektem podléhajícím plně zákonu č. 106/99 Sb. , a to na základě § 2 odst. 1 , neboť je "veřejnou institucí hospodařící s veřejnými prostředky". Podrobnou analýzu zveřejnil mgr. M. Elger a naleznete ji na této stránce v rubrice Je psáno pod názvem Malá revoluce v okruhu povinných subjektů?


Pokud byste se setkala s odmítavou reakcí, je třeba podat odvolání a případně žalobu. Zároveň můžete tutéž informaci požadovat od zřizovatele, tedy Ministerstva životního prostředí. U něj samozřejmě bude rozhodující, zda tuto informaci má v požadované položkové podobě.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group