Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace


 

Pokuta

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Eva K.



Založen: 03. 04. 2002
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st duben 03, 2002 10:33 am    Předmět: Pokuta Odpovědět s citátem

Na hlavní stránce této webové stránky se objevuje zpráva z Lidových novin ze dne 9. 3. 2002 "Obcím bez stránek na internetu hrozí až milionová pokuta". O jaký zákon se tato informace opírá? Podle kterého zákona a kdo bude tyto pokuty oprávněn ukládat? Předem děkuji za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
O. Kužílek
Site Admin


Založen: 26. 10. 2000
Příspěvky: 1188

PříspěvekZaslal: st duben 03, 2002 11:20 am    Předmět: Odpověď na: Pokuta Odpovědět s citátem

Sankce za nedodržení některých povinností dle zákona č. 106/99 Sb. vycházejí ze dvou skutečností:



1)zákon č. 106/99 Sb. sice žádnou sankci nestanoví, ale ukládá například povinnosti dle § 5 (povinně zveřejňované informace).


2)Zákon č. 365/2000 Sb. o informačních systémech veřejné správy stanoví, že standardy vydané Úřadem pro veřené informační systémy (ÚVIS) jsou závazné a nedodržení standardu ÚVIS lze sankcionovat pokutou až do výše 1 mil.Kč.


3) ÚVIS stanovil jako součást standadru právě povinosti uložené zákonem č. 106/99 Sb. v § 5.


4)Příslušný informační standard (věstník ÚVIS 7/2001) vyšel v červnu 2001, nedodržení standardu lze sankcionovat až tehdy, pokud správce informačniho systému takový systém nepřizpůsobí standardu do 12ti měsíců od vydání standardu (zák. č. 365/2000).


5)sankci za nedodržení standardu lze uložit až od letošního července, tedy 12 měsíců po vyjití příslušného standardu.


Dokumenty naleznete na www.uvis.cz

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JUDr. Milan Duda



Založen: 13. 06. 2001
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: st duben 03, 2002 2:59 pm    Předmět: Odpověď na: Pokuta Odpovědět s citátem

Je sice pěkné, že se zde v odpovědích uvádějí "standardy ÚVIS", leč poněkud stranou zůstává § 35 odst. 3 písm. b) a § 61 odst. 2 písm. b) obecního zřízení č. 128/2000 Sb. Úvis si může vydávat standardy, jaké chce, ale obce to nezavazuje a za nedodržení "standardů" nemohou být sankcionovány.
Jiná situace by samozřejmě nastala, pokud by stát obcím věnoval počítač a platil jim připojení na internet a ve smlouvě si sjednal, že obce využijí tohoto daru ke zřízení vlastní internetové stránky, na níž budou zveřejňovat ty či ony informace. K tomu se však stát, pokud vím, nechystá, a i kdyby se chystal, stěží lze očekávat ochotu počítačově již vybavených obcí takovouto smlouvu uzavírat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group