Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace

poskytnutí informací veřejné zakazky - náležitosti žádosti

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ricky_ob

PříspěvekZaslal: pá srpen 29, 2014 4:10 pm    Předmět: poskytnutí informací veřejné zakazky - náležitosti žádosti Odpovědět s citátem

Mám nárok na nahlížení do dokumentace ohledně výběrového řízení obce?Zašel jsem za starostou a požádal ho o dokumentaci ohledně zakazky výběrového řízení evangelického kostela které jsem vyhrál a starosta mi smlouvu nepodepsal potom vyhlásil nové výběrové řízení a několik položek z rozpočtu vyřadil a tak to vyhrála jiná firma která ale ve finále byla dražší protože se oběvili vícepráce...jak jinak.Ustně mě vyzval abych svou žádost napsal písemně když jsem to udělal po nekolika týdnech mi přislo že má žádost je špatně sepsána a obec je povina poskytnout pouze informace v režimu zákona č.106/1999 Sb jako laik nevím co ted s tím děkuji za rady
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JL

PříspěvekZaslal: pá srpen 29, 2014 6:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

patrně jste tedy z jejich pohledu zapoměl uvést, že se jedná o žádost "podle zákona č. 106/1999 Sb."

§14 odst. 2 InfZ:
citace:
Ze žádosti musí být zřejmé, kterému povinnému subjektu je určena, a že se žadatel domáhá poskytnutí informace ve smyslu tohoto zákona. Fyzická osoba uvede v žádosti jméno, příjmení, datum narození, adresu místa trvalého pobytu .....

podejte tedy žádost znovu (písemně může být i obyčejný email na el. podatelnu)
pak se lze teprve opřít o nějaké lhůty příp. opravné prostředky podle InfZ
O. Kužílek
Site Admin

PříspěvekZaslal: út září 16, 2014 11:55 am    Předmět: poskytnutí informací veřejné zakazky - náležitosti žádosti Odpovědět s citátem

Bez konkrétního textu podané žádosti těžko radit. V zásadě je třeba splnit to, co ze zákona cituje JL.
Nejlepším postupem asi je podat novou žádost přesně podle požadavků zákona.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: