Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace

Nárok na materiály Rady
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jan Jirka

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2014 7:50 am    Předmět: Krajský úřad vyhověl opakované stížnosti Odpovědět s citátem

Podal jsem opakovanou stížnost na krajský úřad, že přes jeho předchozí rozhodnutí mi povinný subjekt informaci neposkytl. Krajský úřad znovu rozhodl, že mi ji mají poskytnout a navíc rozhodl, že nemají nárok na žádnou úhradu. viz http://bit.ly/VKfQkf

Mezitím i Ministerstvo vnitra odpovědělo na dopis tajemníka (http://bit.ly/tajemnik), ve kterém mě obviňuje ze zneužívání práva na informace, že mi je poskytnout musí (http://bit.ly/1BTQLUW).

Zpracoval jsme návrh na změnu jednacího řádu rady města, na základě které by se mělo všechno zveřejňovat jako v Kuřimi, předloží je dnes spřízněný radní, tak jsem zvědav, jak to dopadne (http://bit.ly/1tH45q6).

Také jsem podal podnět MV na zrušení usnesení rady, ve kterém rozhodla po obdržení rozhodnutí KÚ, že mi informaci neposkytne. Namítal jsem nezákonnost tohoto usnesení. Na rozhodnutí ještě čekám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jan Jirka

PříspěvekZaslal: pá září 12, 2014 8:43 am    Předmět: výsměch Odpovědět s citátem

Radní zveřejňování zápisů odmítli, zastupitelé taky (s výmluvou, že jde o poslední zasedání, tak to nemá smysl, ale jinak nic tajit nechtějí...).

Po celém tom kolečku RM rozhodla, že mám zaplatit nikoli plůvodních 15 tisíc, ale 35 tisíc!

Mám požádat KÚ, aby svoje rozhodnutí vymáhal?
JL

PříspěvekZaslal: pá září 12, 2014 10:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

příkaz nadřízeného správního orgánu (podle §16a odst. 6 písm b) ) je exekučně vymahatelný
návrh je třeba podat u místně příslušného okresního/obvodního soudu příp. prostřednictvím exekutora
fakticky může soud udělovat jen donucovací pokuty - viz jiná vlákna

příkaz je ale jen k "vyřízení" (tedy proti úplné nečinnosti)
povinný subjekt může jak poskytnout tak i odmítnout

pokud nově požádal povinný subjekt chybně znovu o úhradu
je třeba proti tomuto postupu opět podat stížnost
(s tím že není respektován závazný právní názor)
Jan Jirka

PříspěvekZaslal: ne září 14, 2014 8:59 pm    Předmět: počkám na volby Odpovědět s citátem

Asi počkám na volby, pokud budu v zastupitelstvu, zápisy si pokusím obstarat, poku ne, obrátím se na soud.
JL

PříspěvekZaslal: ne září 14, 2014 9:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

soud proti nečinnosti nepomůže, pokud povinný subjekt "něco" učiní
možná tedy jen skončíte v nekonečném cyklu výzva k úhradě-zrušení úhrady-výzva k úhradě-...

obecně k úhradám a anonymizaci je nyní k dispozici poslední rozsudek NSS sp.zn. 5As 76/2014-23 ze dne 31.7.2014,
kdy požadavek na úhradu má absolutní přednost před jakýmkoli zkoumáním, která část informace vlastně má či nemá být poskytnuta (a přitom postačuje i jen nějaký odhad - není třeba ani nic připravovat dokud není zaplaceno)
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na: