Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace

Cenzura

odeslat nové téma     Odpovědět na téma        Obsah fóra -> Diskuse o otevřenosti veřejné správy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Josef Fridrich

PříspěvekZaslal: so duben 19, 2014 1:26 pm    Předmět: Cenzura Odpovědět s citátem

Již dříve jsem napsal do místního Zpravodaje. Můj příspěvek nebyl uveřejněn s odůvodněním, že redakce nechce vnášet do vztahu mezi občany a vedení města žádné rozpory. Vysvětlení jsem obdržel emailem v den, kdy bylo ve schránce tištěné vydání Zpravodaje.

Nyní mne ve Zpravodaji zajal článek občana a odpověď starostky města. Oboje uvádím v uveřejněném znění:

Občan města[
Přestože jsem příspěvky posílal do redakce Zpravodaje vždy na poslední chvíli před redakční uzávěrkou, pokaždé se při jejich zveřejnění ve Zpravodaji objevila reakce na můj článek, popř. argumentace proti mým názorům. Vždy byl někdo jasnovidec, viděl mi do pera a měl oponenturu připravenou ještě do redakční závěrky. Nebo pro někoho redakční závěrka neplatí? Naposledy to předvedla paní starostka. Ač není členkou redakční rady, můj příspěvek o strategickém plánování přeřadila do mimořádného vydání Zpravodaje zaměřeného na velmi konkrétní, úzce zaměřenou problematiku, a to na těžbu štěrkopísku v blízkosti města. Nejen, že můj článek přeřadila a názorově rozcupovala, ale doslova jej roztrhala fyzicky na odstavce, ke kterým přiřadila své názory a argumenty, avšak z pohledu „těžby písku“. Mohli jsme si rozumět? Z mé širší úvahy na téma strategického plánování se tak stal „rozhovor“ na konkrétní téma, rozhovor, který se nikdy neuskutečnil, diskuse, která nikdy neproběhla. Těsně před vydáním Zpravodaje mi telefonicky oznámila, že si dovolila můj článek vylepšit a zařadit do mimořádného vydání. Vše jsem pochopil, až když jsem si mohl přečíst mimořádné vydání Zpravodaje.

Starostka města
„Výhoda“ toho, že jsem o zaslaných příspěvcích informována dříve, než je Zpravodaj na papíře a u Vás doma, plyne mimo jiné i z mé funkce a s ní spojené odpovědnosti. Zpravodaj prostřednictvím infocentra vydává a platí město a nelze na něj uplatňovat měřítka nezávislé tiskoviny.

Je možno se takovému jednání starostky bránit? Vždyť starostka neplatí vydávání Zpravodaje ze svého, ale z daní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse o otevřenosti veřejné správy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: