Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace


 

zveřejnění odpovědi dle zákona 106/1999 Sb.

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marcela



Založen: 13. 02. 2013
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út březen 25, 2014 9:58 am    Předmět: zveřejnění odpovědi dle zákona 106/1999 Sb. Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím, jak to je se zveřejněním odpovědi dle z.106/1999 Sb., když žadatel je zastupitel a odpověď mu je zaslaná na server FTP pro zastupitele.?Jsem toho názoru, že odpověď by měla být zveřejněna také na úřední desce. Prosím, poraďte. Děkuji.
Marcela
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JL



Založen: 12. 11. 2010
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: út březen 25, 2014 11:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

podle §5 odst. 3 InfZ:
citace:
(3) Do 15 dnů od poskytnutí informací na žádost povinný subjekt tyto informace zveřejní způsobem umožňujícím dálkový přístup. O informacích, poskytnutých v jiné než elektronické podobě, nebo mimořádně rozsáhlých informací postačí zveřejnit doprovodnou informaci vyjadřující jejich obsah.


tedy zveřejněny by měly být v zásadě všechny (anonymizované)
bohužel tato povinnost je ale fakticky nevynutitelná
např. ministerstvo spravedlnosti i krajské soudy jí jednoduše ignorují
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
O. Kužílek
Site Admin


Založen: 26. 10. 2000
Příspěvky: 1188

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2014 4:36 am    Předmět: zveřejnění odpovědi dle zákona 106/1999 Sb. Odpovědět s citátem

Povinnost podle § 5 odst. 3 InfZ zveřejnit každou na žádost poskytnutou informaci platí bez ohledu na formu poskytnutí. Povinný subjekt by i v tomto případě měl informaci zveřejnit na webu.
Vynutitelnost je nízká, lze pouze podat žádost informaci, kde (na jaké webové adrese) byla v daném případě splněna povinnost poskytnutou informaci zveřejnit. Povinnému subjektu se možná nebude chtít sdělit, že nikde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group