Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace

Cena za poskytnutí informací

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Josef Fridrich

PříspěvekZaslal: st únor 12, 2014 6:25 pm    Předmět: Cena za poskytnutí informací Odpovědět s citátem

Požadoval jsem kopie smluv s nečitelnými osobními údaji o půjčce strážníkům. Důvodem bylo nedostatečné poskytnutí informací v předchozí žádosti. Informace jsem žádal zaslat emailem. Tajemník mi vyčíslil poskytnutí informací na částku 210 Kč. Je tato částka přiměřená? Mám právo si přečíst smlouvy přímo na úřadu? A jak v takovém případě postupovat?

V jiné žádosti jsem požadoval zaslání kopií 3 dokumentů (jednostránkových) rovněž emailem. A dále jsem požadoval 2 dokumenty, které by měly existovat, ale tajemník MěÚ mi již dříve napsal, že neexistují. Nyní je mi ochoten vše poskytnout za cenu 1155 Kč, ale tvrdí, že jde o 35 stran. Neuvádí však ani názvy dokumentů, které mi chce poskytnout a já se domnívám, že chce využít možnost zvýšit cenu tím, že mi zašle dokumenty, které jsem nežádal. I když tvrdil, že neexistují, tak nyní tvrdí, že mají celkem 164 stran a on dle svého uvážení vybral těch asi 35 stran.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JL

PříspěvekZaslal: st únor 12, 2014 7:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

odůvodnění úhrady musí být zcela konkrétní a přezkoumatelné - nadřízeným orgánem příp. správním soudem
(s vazbou na jednotlivé body zveřejněného sazebníku a zákonné možnosti požadování úhrady)

kalkulaci úřadu můžete rozporovat v rámci stížnosti na postup při vyřizování žádosti
o které rozhodne nadřízený orgán do 7+15 dnů
JL

PříspěvekZaslal: pá únor 14, 2014 10:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

viz také http://forum.otevrete.cz/viewtopic.php?t=3585
potvrzení úhrady 120Kč za 2xA4 emailem soudem
sp.zn. 10A 49/2012 MS v Praze ze dne 19.11.2013
Josef Fridrich

PříspěvekZaslal: pá únor 14, 2014 12:31 pm    Předmět: Sazebník úhrad za poskytování informací Odpovědět s citátem

MěÚ má tento sazebník. Domnívám se, že v bodě 2 je to přehnané a značně omezující, jak vyplývá z poznámek

Sazebník úhrad za poskytování informací
dle § 17 zákona č. 106/1999 Sb.,o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů:

1/ Přímé náklady
• cena za černobílý tisk nebo černobílou kopii dle platného Ceníku služeb poskytovaných Městským úřadem Lázně Bohdaneč

2/ Náklady na vyhledání a zpracování informace
• 35 Kč za každou započatou čtvrthodinu práce pracovníka

3/ Ostatní náklady
• cena za nosiče dat dle skutečné nákupní ceny vč. DPH (pouze v případě nedodání vlastního nosiče)
• poštovné a jiné poplatky dle platného sazebníku České pošty
• telefonní spojení - sazby dle tarifu poskytovatele telefonního spojení

Poznámky:
a) Úhrada se nevyžaduje v případě, že žadatel požaduje informaci týkající se běžného výkonu agend (např. informace o charakteru, kde, jak a u koho podat žádost, postup při realizaci běžných úkonů apod.).
b) Úhradu za poskytnutí informace provede žadatel před podáním informace v pokladně MěÚ nebo bezhotovostní platbou na účet města č. 19-22824561/0100 pod variabilním symbolem, který určí MěÚ.
JL

PříspěvekZaslal: so únor 15, 2014 12:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

s úhradami si ještě dejte pozor, neboť pod oním "zpracováním" informace se často skrývá (dosti rozsáhlá) anonymizace

povinný subjekt tedy požádá o úhradu řádově několik set či dokonce tisíc Kč
následně vám (po uhrazení) ale zašle jen téměř kompletně začerněná rozhodnutí,
protože si údajně myslí, že dané části nemá/nesmí poskytnout

proti anonymizaci se sice můžete formálně bránit stížností/odvoláním,
ale nadřízenému orgánu typicky originál nikdy nepředloží
a příp. zrušené rozhodnutí o částečném odmítnutí klidně budou vydávat donekonečna znovu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: