Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace

Platnost usnesení kontrolního výboru

odeslat nové téma     Odpovědět na téma        Obsah fóra -> Diskuse o otevřenosti veřejné správy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Josef Fridrich

PříspěvekZaslal: pá listopad 15, 2013 2:16 pm    Předmět: Platnost usnesení kontrolního výboru Odpovědět s citátem

V zákoně č. 128/2000 Sb. je uvedeno: Usnesení výboru je platné, jestliže s ním vyslovila souhlas nadpoloviční většina všech členů výboru. Požádal jsem o informaci jak kontrolní výbor hlasoval o závěru k naši stížnosti, kterou řešil. Tajemník MěÚ mi odpověděl, že tuto informaci mi nemůže poskytnout, protože neexistuje. Zápis z jednání kontrolního výboru tuto informaci údajně neobsahuje. Zároveň mi sdělil, že zákon nestanovuje povinnost uvádět výsledek hlasování v zápisu. Ze zápisu údajně vyplývá, že nikdo z členů neměl námitky proti navrženému závěru a proto je závěr platný i bez hlasování. Je jeho názor správný?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef Fridrich

PříspěvekZaslal: pá listopad 22, 2013 6:40 pm    Předmět: Doplnění. Odpovědět s citátem

Od pana tajemníka jsem obdržel další informaci, která jeho původní vyjádření doplňuje:
"Tato skutečnost je prokazatelná i tím, že zastupitelstvo města, jakožto jediný orgán, kterému se kontrolní výbor ze své činnosti zodpovídá, vzalo zprávu z jednání kontrolního výboru na vědomí rovněž bez námitek, či připomínek".
Josef Fridrich

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12, 2013 2:23 pm    Předmět: Jak to tedy je? Odpovědět s citátem

Dokáže mi někdo potvrdit, nebo vyvrátit, že je takto možno prokázat schválení usnesení výboru?
asalspammer

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2015 12:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen co 70-417 vyplývá ze zákona - ke všem bodům se můžete na jednání zastupitelstva jiné obce, než máte TP, vyjadřovat během zasedání k projednávaným jen tehdy, pokud to zastupitelstvo odsouhlasí, volně jen v rámci obecné debaty ("Různé", "Diskuse" apod.).
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse o otevřenosti veřejné správy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: