Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace

Kontrolní výbor jako povinný subjekt?

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Josef Fridrich

PříspěvekZaslal: po květen 13, 2013 12:25 pm    Předmět: Kontrolní výbor jako povinný subjekt? Odpovědět s citátem

Dne 30. dubna jsem požádal o poskytnutí informací dle zákona č. 106/1999 Sb. kontrolní výbor. Dne 7. května napsal a 8. května mi doručil tajemník MěÚ výzvu k doplnění žádosti. I když v adrese byl v prvním řádku uveden kontrolní výbor a v dalších řádcích adresa MěÚ, tak prý neví komu požadavek adresuji. Hned 8. května jsem emailem odpověděl, že vše je adresováno kontrolnímu výboru. Dne 10. května mi bylo doručeno sdělení podepsané tajemníkem MěÚ, že kontrolní výbor není povinným subjektem. Je kontrolní výbor povinným subjektem? Má právo tajemník MěÚ odpovědět, když adresátem je kontrolní výbor? Mohu s žádostí ještě něco udělat? Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
O. Kužílek
Site Admin

PříspěvekZaslal: st květen 22, 2013 5:00 pm    Předmět: Kontrolní výbor jako povinný subjekt? Odpovědět s citátem

Kontrolní výbor není povinným subjektem dle InfZ. Výzva tajemníka a následné sdělení je více méně správné. Povinným subjektem je obec a (nebo) její orgány, jimiž jsou starosta, rada, zastupitelstvo a úřad. Chybně formulovanou žádostí na základě nepozorného čtení zákona jste si prodloužil dobu vyřízení žádosti.
Postup: musíte podat žádost znovu (ta dosavadní nebyla žádostí dle InfZ - viz § 14 odst. 2 a 4 InfZ)

Vzhledem k určité schizofrenii při žádání obce nebo jejího orgánu je nejlepší žádat obec jako celek. Judikatura uznala, že stejně žádost vždy vyřizuje úřad obce, protože jiné orgány obce (zejména rada či zastupitelstvo fakticky nedisponují aparátem, který by žádost vyřizoval, resp. vyřídít ji může zase jen úřad. Na druhé straně všechny infroamce "má" obec, byť prostřednictvím svých orgánů.
Josef Fridrich

PříspěvekZaslal: čt květen 23, 2013 12:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jde o to, že kontrolní výbor měl připravit podklady k jednání zastupitelstva k naši stížnosti. Kontrolní výbor připravil důvodovou zprávu, kterou jsme si mohli přečíst až po třech letech. Nám jen zaslal výsledek, který nijak nevysvětlil. V důvodové zprávě jsme zjistili nesrovnalosti. Proto jsem požadoval informace od kontrolního výboru. Mám nyní znovu požádat MěÚ , nebo zastupitelstvo?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: