Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace

Informace o žádosti o pronájem obec. pozemku

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
RenataJankovcova

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 11:04 am    Předmět: Informace o žádosti o pronájem obec. pozemku Odpovědět s citátem

Dobrý den!
Mám právo shlédnout žádost o pronájem obecního pozemku a odpověď úřadu na tuto žádost?
RenataJankovcova

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 12:56 pm    Předmět: Re: Právo na informace Odpovědět s citátem

RenataJankovcova napsal:
Dobrý den!
Mám právo shlédnout žádost o pronájem obecního pozemku a odpověď úřadu na tuto žádost?

Má právo na tuto informaci majitel sousedního pozemku jako účastník řízení?
Eric

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2012 9:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

K prvnímu dotazu - ano.

K druhému - ve věci pronájmů se nevede žádné řízení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RenataJankovcova

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2012 11:13 am    Předmět: Re: Právo na informace Odpovědět s citátem

RenataJankovcova napsal:
RenataJankovcova napsal:
Dobrý den!

Má právo na tuto informaci majitel sousedního pozemku jako účastník řízení?

Uřad požaduje, aby k žádosti byl připojen el. podpis. Dokonce si vyrobili opatření tajemníka kde el. podpis při podání žádosti dle 106-ky výslovně požadují.
Dokonce úřad odmítl potvrdit příjem mé žádosti zaslané na el. podatelnu, skrzeva chybějící el. podpis.

Starosta se odvolává na zák. č. 227/2000.
Eric

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2012 6:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zřejmě další Mičurinský pokus. Postupují samozřejmě v rozporu se zákonem a omezují Vaše práva. Můžete jim zkusit poslat upozornění, viz např. http://forum.otevrete.cz/viewtopic.php?t=3638 . Jinak vyčkejte, až uplyne lhůta, a pak neprodleně podejte stížnost, kraj to už dořeší - špatný postup úřadu není Vaše starost. Současně můžete podat podnět na ODKVS, zašlete popis problému, nejlépe s textem opatření pana tajemníka, a požadujte obecné prošetření postupu úřadu.
Pro info - kde to je? Já že bych jim taky něco poslal :-)
RenataJankovcova

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2012 7:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Eric napsal:
Zřejmě další Mičurinský pokus. Postupují samozřejmě v rozporu se zákonem a omezují Vaše práva. Můžete jim zkusit poslat upozornění, viz např. http://forum.otevrete.cz/viewtopic.php?t=3638 . Jinak vyčkejte, až uplyne lhůta, a pak neprodleně podejte stížnost, kraj to už dořeší - špatný postup úřadu není Vaše starost. Současně můžete podat podnět na ODKVS, zašlete popis problému, nejlépe s textem opatření pana tajemníka, a požadujte obecné prošetření postupu úřadu.

Jenom jsem si to chtěla nechat potvrdit. Zákoutí zákonů mohou být záludná.
Již 2x jsem napsala starostovi, že se mýlí a vyrábí zbytečné směrnice, které navíc občany matou. Ta směrnice je z února 2009. Nikdy jsem si jí nevšimla, neboť vycházím ze zákona a pokynů na vašem webu.
Stížnost jsem již starostovi poslala 2x, doporučila jsem mu, aby si zákon přečetl, ale asi mu nerozumí.
RenataJankovcova

PříspěvekZaslal: st květen 23, 2012 12:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Eric napsal:

Dobrý den!

Musí být rozhodnutí o odmítnutí nazváno rozhodnutím ve smyslu § 15, nebo stačí, že odmítnutí vyplývá z textu?
p.pohunek

PříspěvekZaslal: st květen 23, 2012 6:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den,
jednoznačně rozhodnutí musí být v souladu s § 15 InfZ a dále musí obsahovat všechny náležitosti dle §§ 67, 68 a 69 z.č. 500/2004 Sb.
S pozdravem Petr P.
O. Kužílek
Site Admin

PříspěvekZaslal: st červen 20, 2012 6:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozhodnutí nemusí být výslovně označeno textem "podle § 15 InfZ", ale musí mít náležitosti, vyžadované v §§ 67, 68 a 69 z.č. 500/2004 Sb. o správním řízení. Je však zvykem a dobrou praxí, že by mělo takové označení obasahovat, stejně jako by mělo být označeno slovem "Rozhodnutí".
RenataJankovcova

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2012 3:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den!

Opravdu nemusí být žádost podle 106 podepsaná zaručeným el. podpisem?
Další úřad na mě požaduje zaručený el. podpis na žádosti. Možná to ty úřady od sebe jenom okopírovaly. Obce spolu sousedí a starostové jsou z jedné stranické buňky.
Zákon jsem si opět pečlivě přečetla a nic o zaručeném el. podpisu tam není.
Obávám se, že ani úředníci ani zastupitelé zákony nečtou a jenom občany šikanují.
Děkuji předem za odpověď
JL

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2012 5:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

viz předcházející příspěvky
např. http://forum.otevrete.cz/viewtopic.php?t=3638
nebo http://forum.otevrete.cz/viewtopic.php?t=3380
O. Kužílek
Site Admin

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2012 10:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Opravdu ale opravdu lze žádost dle InfZ podat prostým e-mailem bez zaručeného elektronického podpisu i bez datové schránky.
RenataJankovcova

PříspěvekZaslal: so září 01, 2012 6:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, věřím. Již jsem podala stížnost a MHMP se již vyjádřil. Přikázal informaci vydat. Dále uvedli "Pokud je tato podmínka (míněn ověřený el. podpis) nad rámec zákona zakotvena v Opatření tajemnice č.37/2009, jedná se o nepřípustný způsob výkladu InfZ.
Marně jsem žádala starostu, aby si zákon přečetl. Nevím jak je možné, že si občané nechají libit, aby jim vládli, tací nevzdělaní zastupitelé. Ač mají VŠ zcela jim chybí právní vědomí. Největší starost mají o to, jak prodat obecní majetek.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: