Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace

Přestupková komise.

odeslat nové téma     Odpovědět na téma        Obsah fóra -> Diskuse o otevřenosti veřejné správy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
martas

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2012 4:26 pm    Předmět: Přestupková komise. Odpovědět s citátem

Dobrý den, můj dotaz je tento: byl jsem účastníkem přestupkového řízení, ve věci fyzického napadení, jako poškozený. V průběhu jednání jsem žádal aby mi bylo zděleno k jakým závěrům komise dospěla, toto však bylo předsedkyní zamítnuto, odůvodnila to tím, že řízení jsou z právního hlediska neveřejná, tudíž nemám právo znát závěr k jakému komise dospěla.
Dále mi bylo zděleno, že bolestné musím uplatňovat u soudu. Musím mít pro vymahání bolestného právní pomoc? Děkuji za Vaší radu Martas
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p.pohunek

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2012 5:52 pm    Předmět: Re: Přestupková komise. Odpovědět s citátem

Dobrý den,
ve věci, kterou popisujete jste vystupoval jako svědek nebo jak znělo poučení správního orgánu? Dále v jaké konkrétní přestupkové věci bylo vedeno řízení § 49 odst.1) písm. b) z.č. 200/1990 Sb. ?
Napište prosím podrobněji.
S pozdravem Petr P.
martas

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2012 12:27 pm    Předmět: Záznam o podání vysvětlení Odpovědět s citátem

Dobrý den, omlouvám se za malou prodlevu. Mé postavení: je oznamovatel. Podání vysvětlení podle §61 odst. 1 zákona č.273/2008 Sb. Vysvětleni z dúvodu odhalení tr. činu nebo přestupku a jeho pachatele ve věci NP fyzické napadení. Další údaje byly patrně uvedeny na předvolání k přestupkovému řízení, to mi však odebrali.Také jsem neobdržel kopii své výpovědi k podání vysvětlení. Obojí budu požadovat v pondělí na Měst. úřadu. Děkuji za Vaše vyjádření Martas
p.pohunek

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2012 6:20 pm    Předmět: Re: Záznam o podání vysvětlení Odpovědět s citátem

Dobrý den,
ve Vašem případě bych udělal následujcí: osobně se dostavit s tím, že žádáte dle § 38 odst. 2) z.č. 500/2004 Sb. o nahlédnutí do předmětného spisu a jeho částí, kde budete muset odůvodnit právní zájem či jiný vážný důvod, ve Vašem případě vážný důvod je např., že jste to byl Vy kdo byl napadenej. Většinou správní orgán přesto odmítá, tak bych Vám doporučil být na toto připravený a to, že budete mít písemné podání, které bude mít náležitosti dle § 37 z.č. 500/2004 Sb. a tam opět žádat o nahlédnutí do spisu a jeho částí dle § 38 odst. 2) z.č. 500/2004 Sb. a opět dostatečně odůvodnit Váš vážný důvod, tedy že jste to byl Vy kdo byl napadený atd. V tomto případě, když Vám to odepřou, tak musejí vydat usnesení o odmítnutí proti, kterému máte možnost se v zákonem st. lhůtě podat odvolání a tam opět dostatečně odůvodnit.
Ve vašem případě bych skusil výše popsaný postup a v případě, že vydaj usnesení o odmítnutí, tak ho pošlete na p.pohunek@seznam.cz a já bych vám pomohl zpracovat odvolání.
S pozdravem Petr. P
martas

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2012 9:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hezký den, předem děkuji za vaše rady.Dnes jsem byl na Měst.úř. jediné co mi dali, je kopie předvolání k podání vysvětlení, na svojí výpověď a na nahlédnutí do spisu dle jejich vyjádření nemám nárok (jelikož nejsem účastníkem řízení).Odvolal jsem se na §38, ale zapomněl jsem na ods.2.Źádost tedy podám písemně s patřičným odůvodněním.
Vím, že nemají zájem, abych viděl jak směšnou pokutu dotyčnému udělili, taková praxe v našem městě byla (dle potvrzení strážníka MP) a nemám důvod se domnívat, že se něco změnilo.

S pozdravem Marťas
martas

PříspěvekZaslal: so březen 31, 2012 5:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den,
žádost o nahlédnutí do spisu je týden na Měst.úř.Při předání mi řekli, že mě zklamou, prý mají nařízení z ministerstva, aby nechali nahlížet do spisu jen účastníky řízení.
Na dotyčného jsem podal tresní oznámení, pro křivou výpověď, jelikož při dotazování v průběhu přest. řízení vyplynulo, že uvedl záměrně nepravdivé skutečnosti.
S pozdravem Maťas
p.pohunek

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2012 7:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den,
jak jsem již výše napsal je na tahu teď MěÚ, které musí vydat usnesení ve kterém, musí dostatečně odůvodnit tento jejich krok. Usnesení by měli vydat bezodkladně ( § 6 a § 71 z.č. 500/2004 Sb.). V případě, že by ve lhůtě 30 dní od podání nereagovali, tak zvolte nečinnost ( § 80). Když vám zašlou usnesení, tak mi ho přepošlete a něco s tím uděláme.
S pozdravem Petr P.
martas

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2012 10:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hezký den,
včera mi přišla odpověď na mojí žádost. Po tel. domluvě si mohu zmiňovaný spis prostudovat.Tento obrat o 180 stupňů v jejich jednání mě opravdu překvapil, vzhledem k tomu co mi minule řekli.
Je možno se někde dočíst jaké postihy může přest. komise za přestupek udělit. Jak jsem se již zmínil mám obavy, že tuto věc vyřídili napomenutím dotyčného, nebo směšnou pokutou.
Zatím moc děkuji Marťas
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse o otevřenosti veřejné správy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: