Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace


 

žádost - elektronický podpis?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marcela



Založen: 13. 02. 2013
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st duben 17, 2013 12:22 pm    Předmět: žádost - elektronický podpis? Odpovědět s citátem

Podala jsem žádost podle zák.č.106/1999 elektronickou poštou. Odpověděli mi, že musí být elektronický podpis nebo to musím podepsat na podatelne přímo. Je to správné?
Děkuji za odpověď.
Marcela
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JL



Založen: 12. 11. 2010
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: st duben 17, 2013 2:01 pm    Předmět: zákon o svobodném přístupu k informacím Odpovědět s citátem

ne, žádná taková podmínka v zákoně není
tedy úplně stačí obyčejný email

je třeba dbát na to, aby v emailu byly uvedeny všechny údaje podle §14 odst. 2
citace:

(2) Ze žádosti musí být zřejmé, kterému povinnému subjektu je určena, a že se žadatel domáhá poskytnutí informace ve smyslu tohoto zákona. Fyzická osoba uvede v žádosti jméno, příjmení, datum narození, adresu místa trvalého pobytu nebo, není-li přihlášena k trvalému pobytu, adresu bydliště a adresu pro doručování, liší-li se od adresy místa trvalého pobytu nebo bydliště. Právnická osoba uvede název, identifikační číslo, adresu sídla a adresu pro doručování, liší-li se od adresy sídla. Adresou pro doručování se rozumí též elektronická adresa.


a zaslat to na správné místo

citace:
(3) Je-li žádost učiněna elektronicky, musí být podána prostřednictvím elektronické podatelny povinného subjektu, pokud ji povinný subjekt zřídil. Pokud adresa elektronické podatelny není zveřejněna, postačí podání na jakoukoliv elektronickou adresu povinného subjektu.



viz také např. http://forum.otevrete.cz/viewtopic.php?t=3638
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p.pohunek



Založen: 10. 10. 2011
Příspěvky: 108

PříspěvekZaslal: st duben 17, 2013 6:37 pm    Předmět: Re: zákon o svobodném přístupu k informacím Odpovědět s citátem

Dobrý den,

KS v Praze se i touto věcí mimo jiné zabýval v rozhodnutí pod č.j. 46 A 13/2012 - následně proti tomuto žalovaný brojí kasací u NSS vedeno pod č.j. 8 Ans 15/2012 - doposud nerozhodnuto.

Ms v Praze se tímto zabýval ve svém rozsudku ze dne 20.12.2012 pod č.j. 8 A 52/2012-47-50, kde je jednoznačně uvedeno, že není dle zákona povinnost opatřovat žádost dle InfZ el. podpisem.

S pozdravem Petr P.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eric



Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 193

PříspěvekZaslal: st duben 17, 2013 11:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Čili v zásadě si kolegyně Marcela může vybrat, jaký postup zvolí - buď povinný subjekt velkoryse upozorní, že se zmýlil a že mu běží lhůta, nebo nemusí dělat nic a 16. den podá stížnost podle 16(1)b. Neměl bych obavu, že by to nadřízený orgán posoudil jinak, spíš mě zaráží, že to dnes ještě nějaký povinný subjekt může nevědět nebo takhle zkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: 17. 09. 2011
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: pá duben 19, 2013 10:45 pm    Předmět: formální náležitosti Odpovědět s citátem

Když už jsme u těch formalit.
Pokud povinný subjekt v poučení o odvolání napíše, že lze podat odvolání k řediteli magistrátu a o odvolání nakonec rozhodne odbor magistrátu, nikoli ředitel magistrátu a navíc po zákonné lhůtě, je takové rozhodnutí o odvolání vůbec platné?
To, že bylo rozhodnuto pozdě, je sice porušením zákona, ale neznamená to nezákonnost rozhodnutí. Jde o zneužití situace, kdy takové porušení zákona není přímo postihováno (jen nepřímo, např. ve formě náhrady za přiměřené zadostiučinění).
Jak to je v případě, kdy vydá rozhodnutí někdo jiný, než komu bylo směřováno? Pokud rozhoduje jiný úřad je to jasné, ale jak je to u jiného odboru?
Povinný subjekt označil přímo ředitele magistrátu a žadatel právě řediteli magistrátu odvolání směřoval (prostřednictvím povinného subjektu).
Na jednu stranu může jít o formalitu, neboť lze předpokládat, že ten pravý subjekt by rozhodl stejně. Na druhou stranu ten správný subjekt má mít o projednávané věci nejlepší přehled a je proto pravděpodobnější, že rozhodne správně. Navíc v tomto případě rozhodoval podřízený toho, kdo měl rozhodnutí vydat.
Jde tedy také o to, zda může podřízený vydávat rozhodnutí místo nadřízeného (předpokládám, že ředitel magistrátu je nadřízen všem ostatním pracovníkům magistrátu).

V případě jiné žádosti dokonce byla vydána dvě rozhodnutí, každé jiným odborem. Které platí? Podle mě to první (druhé bylo opět po lhůtě a je duplicitní).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group