Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace


 

Kdo je odvolací orgán?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jana Šmýdová
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá duben 02, 2004 9:34 pm    Předmět: Kdo je odvolací orgán? Odpovědět s citátem

Pane Kužílku , jsem na rozpacích. Před dvěma lety jsem žádala Stavební úřad v Hodoníně o informaci - stavební povolení, které vydal k veřejné stavbě, resp. ke stavbě hrazené z veřejných prostředků. Vedoucí SÚ mně kopii tohoto povolení nevydal, dokonce i odmítl říct, jestli už je rozhodnutí v právní moci. Velmi mně tím zkomplikoval situaci, protože ohledně té stavby se dnes soudím (tedy - už druhý rok). Kuriózní je to, že kopii toho stavebního povolení pořád nemám. (Stavba dávno stojí, je otřesná.)
:roll:
Myslím, že jsem postupovala podle zákona č. 106/1999 Sb., který jsem si pečlivě prostudovala. Taky jsem tenkrát nahlížela na Vaše internetové stránky. Bylo to v době, kdy ještě existovaly okresní úřady. :arrow:

Odvolala jsem se v zákonné lhůtě. Odpověď mně v zákonné lhůtě nepřišla. Teprve po jejím uplynutí přišla - světe div se! - od starosty města. Pochopitelně, že odmítl informaci poskytnout. :twisted: Šlo o stavbu, jejímž zadavatelem je právě Město! :idea:
Mám však zato, že šlo o přenesenou působnost obce, a odvolání měl řešit okresní úřad, referát regionálního rozvoje?
V tom smyslu jsem podala i žalobu ke krajskému soudu v Brně (správní soud tenkrát ještě neexistoval), v zákonné lhůtě. V žalobě jsem ovšem psala, že odvolací orgán nerozhodl, a proto jde o fiktivní rozhodnutí - odepření informace. Starostovo "rozhodnutí" jsem nebrala vážně - pan starosta podle mého názoru logicky nemohl být v čele povinného subjektu, kterým byl Stavební úřad.
:?: :?:

Tento týden mně přišlo usnesení soudu: žalobu odmítl. V usnesení stojí, že právě starosta byl v daném případě odvolacím orgánem, a mojí chybou je, že jsem nenapadla jeho platné rozhodnutí (které jsem vůbec nebrala v úvahu, protože jsem měla zato, že do záležitostí SÚ se připletl jaksi omylem a účelově).
Dále je v odůvodnění psáno, že "o podaném opravném prostředku měl rozhodnout nikoli okresní úřad, ale příslušný orgán obce, což se následně i stalo." 8)

Pane Kužílku, prosím, poraďte mně: jsem odhodlaná podat kasační stížnost, ale nevím zda to má smysl, protože formulace v zákoně č. 106, §16, odst. 2, se jeví jako nešťastná: o odvolání rozhoduje ten, kdo stojí v čele povinného subjektu, který rozhodnutí vydal. :shock:

Za Vaši odpověď Vám předem velmi děkuji.
Návrat nahoru
O. Kužílek
Site Admin


Založen: 26. 10. 2000
Příspěvky: 1188

PříspěvekZaslal: po duben 05, 2004 4:22 pm    Předmět: Kdo je odvolací orgán? Odpovědět s citátem

Ano, doporučuji ihned podat kasační stížnost. Postup krajského soudu v Brně je vysoce pravděpodobně zmatečný. Odvolacím orgánem je Krajský úřad - odbor vykonávající státní správu v dané oblasti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group