Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace


 

Informace o pronájmu majetku obce

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Robert
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt březen 18, 2004 4:06 pm    Předmět: Informace o pronájmu majetku obce Odpovědět s citátem

Dobrý den. Chci se Vás zeptat, jestliže má město ve svém majetku divadlo (či jiný objekt) a pronajímá jej, zda mohu žádat příslušný městský úřad o informace o dosavadních pronájmech tohoto objektu za určité období? Mohou mi být sděleny i informace o ceně za jakou bylo divadlo jednotlivým nájemcům pronajímáno? Musí mít městský úřad vypracován konkrétní ceník nájemného za prosotory tohoto divadla, a pakliže ano, zda jej musí při případném pronájmu a stanovení jeho ceny plně respektovat? Děkuji.
Návrat nahoru
O. Kužílek
Site Admin


Založen: 26. 10. 2000
Příspěvky: 1188

PříspěvekZaslal: po březen 29, 2004 7:28 pm    Předmět: Informace o pronájmu majetku obce Odpovědět s citátem

Všechny uváděné informace máte právo obdržet. V popsaných případech nelze ze strany nájemce ani uplatnit obchodní tajemství (viz ust. § 9 odst. 2 zák. č. 106/99 Sb. o svobodném přístupu k informacím).

Vámi uváděná organizace (jak uvádíte v následném dotazu - příspěvková organizace řízená odborem školství, která funguje jako kulturní a společenská organizace, jejímž zřizovatelem je Městský úřad) je veřejnou institucí hospodařící s veřejnými prostředky dle § 2 odst. 1 zák. č. 106/99 Sb. o svobodném přístupu k informacím, a proto je povinným subjektem, který musí poskytovat informace veřejnosti.

V ostatních věcech (ceník, dodržení ceny) jde již o problematiku mimo rámec této poradny. V zásadě se domnívám, že obec může v takovém vztahu cenu v určité míře měnit, ale asi jen na základě objektivních kritérií (např. sleva pro veřejně prospěšné akce apod.)

Za pozdní odpověď se omlouváme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group