Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace

Jednání na katastrálním úřadu

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bouchner Kamil

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2004 1:04 am    Předmět: Jednání na katastrálním úřadu Odpovědět s citátem

Při mé návštěvě na katastrálním úřadu mi pan ředitel odmítl okopírovat dokument. který byl rozhodnutím pozemkového úřadu s tvrzením, že se musí nejdříve zapsat. Tento dokument byl přijat podatelnuo a měl svoje jednací číslo. Při další návštěvě mi dokument již připravil, ale byl jsem nemile překvapen. protože všechny parcely, které pozemkový úřad vydal neoprávněně z dokumentu zmizely nebo se zjistilo, že vlastně ani v katastru nejsou - došlo údajně zámeně parcely 278/3 za parcelu 278/9 a rozhodnutí bylo zrušeno, ale až po mé intervenyci. Další nemilou změnou bylo, že parcelu o kterou mi především šlo zaregistrovaly po dvou letech bez geomitr. plánu i když byla vyjmuta z jiné parcely.

Při první návštěvě mi také byla ukázána nová mapy bez registračního čísla na úplně novém průklepovém papíře údajně z roku 1893. Přidruhé návštěvě se táto mapa samozřejmě nenašla s pvrzením, že se mi to jenom zdálo a předkládány mapy velice staré, ale mezi nimi nebyla ta pravá.

Prosím, poraďte mi zda jsem měl právo žádat při první návštěvě tento dokument. Jakým způsobem se bránit proti vydávání pozemků pozemkovýmu úřadem, který je vydává tajně bez náležitostí určených zákonem.

K vysvětlení musím úvest, že vlastním polovinu tvrze a druhý majitel používá všech legálních i nelegálních prostředků, jak nás z nemovitosti dostat. Při jeho snaze mu pomáhá i obecní úřad, který se snažil mu naši přístupovou cestu mu prodat a další státní instituce se snažily ji vydat jako restituci, náhradou restituce a při územním plánování zakreslit tuto cestu k majetku souceda, ale na to jsem přišel a napsal jsem stížnost na obecí úřad. Kmému překvaponí se nákres územního plánu ztratil a mě byla podsouváná úplně jiná mapa . Obvolal jsem krajský úřad i inženýra, který tento projekt pro obecní úřad vyhotovoval, ale styky a peníze našeho souseda jsou velice přesvětšivé a já už propadám beznaději. Aby moje rodina měla klid prodám mu majetek o který usiluje i když mám syna ZTP-P a dům se zahradou jsme původně kopovali pro něj, aby se svým postižením nebyl na očích lidem.

Za případné příspěvky děkuji.

Kamil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
O. Kužílek
Site Admin

PříspěvekZaslal: po březen 29, 2004 4:53 pm    Předmět: Jednání na katastrálním úřadu Odpovědět s citátem

Dotaz obsahuje směs otázek na přístup k informacím a poukazů na postup KÚ. K otázkám na přístup k informacím:

pan ředitel odmítl okopírovat dokument
Poskytování informací na žádost probíhá ve lhůtách. Lhůtou se míní, že informace má být poskytnuta okamžitě jakmile je to možné, nejpozději však do dané lhůty (15 dnů). Rozhodnout, ve kterém okamžiku je informace z takového či onakého důvodu připravena k poskytnutí, je nepopsané a tudíž v zásadě je na volném (správním) uvážení poskytujícího úřadu. Pokud se neprokáže, že postup ředitele byl svévolnou šikanou, nelze tento postup napadnout.

všechny parcely, které pozemkový úřad vydal neoprávněně z dokumentu zmizely
Z dotazu není příliš zřejmé, o co jde. Pokud jste požadoval určité informace, a ty Vám nebyly poskytnuty s tím, že (údajně) neexistují, můžete se proti takovému postupu odvolat. Bude třeba pak uvést, o co se opírá tvrzení, že požadované informace ve skutečnosti existují.

dotazy mimo oblast přístupu k informacím:
Jakým způsobem se bránit proti vydávání pozemků pozemkovým úřadem, který je vydává tajně bez náležitostí určených zákonem.
Pokud pozemkový úřad vydává pozemky bez náležitostí určených zákonem, je třeba se proti takovému postupu odvolat (předpokládám, že jste účastníkem řízení). Postupuje se dle zákona o správním řízení.

Vzhledem k tomu, že dotaz míří spíše k věcnému právnímu řešení Vašeho problému ,doporučuji kontaktovat nejbližší občanskou právní poradnu (http://www.obcanske-poradny.cz) anebo požádat o pomoc právníka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: