Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace


 

Nenám právo vyjádřit se ke stavbě na sousedním poz

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rudolf Jedlička



Založen: 09. 03. 2001
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2001 12:53 am    Předmět: Nenám právo vyjádřit se ke stavbě na sousedním poz Odpovědět s citátem

Zjistil jsem, že na sousedním pozemku se provádí rozsáhlá adaptace vnitřních prostor dvoupodlažního objektu v souvislosti se změnou jeho využití. Už bylo vydáno stavební povolení, ale stavení úřad mne nezahrnul jako účastníka řízení. Nyní mi odmítá umožnit alespoň nahlédnout do podkladů stavebního povolení, protože toto právo mají pouze účastníci řízení. Žádnou informaci ze spisu mi úřad nedá. Můj pozemek je od stavby asi 8 m daleko, stejně jako je stavba vysoká. Je postup stavebního úřadu správný?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
O. Kužílek
Site Admin


Založen: 26. 10. 2000
Příspěvky: 1188

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2001 8:57 am    Předmět: Odpověď na: Nenám právo vyjádřit se ke stavbě na s Odpovědět s citátem


Váš dotaz směřuje primárně k zákonu o stavebním řízení (stavební řád). To
není moje specializace, ale pokud z hlavy vím, tak jste-li sousedem tak
musíte být účastníkem (podle § 51 odst. 1 zák. 50/1976 Sb.o územním
plánování a stavebním řádu (stavební zákon)- toho je tedy třeba se domáhat)
a navíc účastníkem je také každý, kdo to prohlásí, a to až do doby, kdy bude
prokázán opak - §14 odst. 1 zák. 71/1967 Sb.o správním řízení (správní řád).
Pokud případ stojí přesně tak jak uvádíte, považoval bych to za velmi hrubé
porušení zákona a doporučil bych Vám neustoupit a rozhodně se jako účastník
prosadit.
V rovině zákona 106/99 Sb. o přístupu k informacím máte jako každý právo
dozvědět se od stavebního úřadu vše o této stavbě, co nepodléhá konkrétně
definované zákonné ochraně, tj. zejména např. půdorysy soukromých obydlí
(ochrana soukromí), náklady (ochrana obchodního tajemství,pokud bylo takto
označeno) atd. Odkaz na účastníky je v tomto kontextu nesprávný, protože
zmíněné ustanovení nevylučuje obecné právo na informace, ale pouze rozšiřuje
právo účastníků o zvláštní a širší možnosti seznamovat se s informacemi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group