Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace

Forma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Arnošt Kobylka
Anonymní

PříspěvekZaslal: út prosinec 30, 2003 7:49 pm    Předmět: Forma Odpovědět s citátem

1) Požádal jsem úřad městské části jednoho z tzv. velkých pražských obvodů o steno z jednání zastupitelstva a to pokud možno v elektronické formě (je to praktičtější a levnější). Příslušná úřednice mi odpověděla, že steno nemají v elektronické podobě, ale mají ho pouze v podobě papírové a ihned mi naúčtovala částky za tuto kopii. Domnívám se, že je naprostý nesmysl, že by obec neměla tento materiál elektronicky pokud ho má papírově, myslím že je to pouze jeden ze způsobů jak odradit občany.

(Jediný způsob, který mne napadá jak by mohli toto dosáhnou by bylo tak, že soukromá firma, která zajišťuje hlasovací zařízení a záznam zastupitelstva to oficiálně dodá pouze v tištěné formě.)

Co s tím?

2) Stejně tak jsem neuspěl se žádostí o zaslání elektronických záznamů o jmenovitém hlasovaní. Údajně obec tyto záznamy nepřebírá, pouze sumář se stává součástí zápisu z jednání. (Vím že předseda jednoho z opozičních klubů se horkotěžko domohl sjetin, pokud si je vyzvedl přímo na zastupitelstvu. Bohužel opoziční klub poslední zasedání opustil pro hrubé nesrovnalosti v řízení schůze, a tak tuto sjetinu nemají...).

Co s tím?
Arnošt Kobylka
Anonymní

PříspěvekZaslal: út prosinec 30, 2003 11:15 pm    Předmět: Dotaz dopředu Odpovědět s citátem

A měl bych ještě poddotaz:

Lze požádat o informaci, kterou úřad ještě nemá, ale zcela jistě ji mít bude, například o nějaký elektronický soubor který vzniká v procesu zpracování, než mi ho na úřadě vymažou a budou tvrdit, že mají vše zase jen papírově?
a. kobylka
Anonymní

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2004 12:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže jsem si přečtl příspěvek Hlasování krajských zastupitelstev , kde je prakticky vše uvedeno. Díky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: