Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace


 

poskytnutí informací

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Občanská poradna



Založen: 07. 02. 2001
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st únor 07, 2001 12:33 pm    Předmět: poskytnutí informací Odpovědět s citátem

Je povinnen orgán státní správy poskytnout informaci z územně plánovací dokumentace z roku 1964? děkujeme za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
O. Kužílek
Site Admin


Založen: 26. 10. 2000
Příspěvky: 1188

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2001 6:29 pm    Předmět: Odpověď na: poskytnutí informací Odpovědět s citátem

Ano, je povinen ji poskytnout. Podle § 131 stavebního zákona :"(1) Územně plánovací dokumentaci a všechny podklady k ní, jakož i doklady o případných změnách územně plánovací dokumentace,je povinen evidovat a jejich ukládání zabezpečovat orgán územního plánování, který územně plánovací dokumentaci pořizuje." Má ji tedy uloženu ten úřad (případně jeho právní nástupce), který ji původně pořídil. Zákon 106/99 Sb. nijak neomezuje v čase přístup k inforamcím, tedy ani ne ke starým informacím. Zákon 50/1976 Sb.(stavební zákon)nestanoví žádné zvláštní omezení přístupu k informacím, obsaženým ve stavební dokumentaci. Jediné omezení tedy nastane podle zák. 106/99 Sb. v oblasti ochrany osobních údajů (o stavebnících apod.) a také musí být dodržena ochrana soukromí podle občanského zákoníku (například nesmějí být nikomu poskytnuty půdorysy obytných domů a bytů). |Dále je myslitelná ochran utajovaných skutečností, pokud by šlo o nějakou bezpečnostní, vojenskou a podobnou stavbu. Dá se předpokládat, že úřad se bude vymlouvat na § 133 stavebního zákona: "Orgány územního plánování a stavební úřady, které evidují,ukládají územně plánovací dokumentaci a dokumentaci staveb, jsou povinny umožnit osobám, které prokáží odůvodněnost svého požadavku, nahlížet do této dokumentace a pořizovat z ní výpisy;přitom jsou povinny učinit opatření, aby nahlédnutím do dokumentace nebylo porušeno státní, hospodářské či služební tajemství, jakož i zákonem uložená či uznaná povinnost mlčenlivosti." Toto ustanovení však neznamená žádné omezení přístupu k informacím, znamená pouze to, že těm, kteří "prokáží důvodněnost svého požadavku" musí být nejen informace poskytnuta (tedy např. formou kopie, výpisu žádaných údajů a pod.), ale navíc jim také musí být umožněno přímo nahlédnout do této dokumentace. Pouze tuto možnost tedy běžný žadatel podle zákona 106/99 Sb. nemá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group