Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace


 

Informace před začátkem územního řízení

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
René Habrman
Anonymní

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2003 12:13 pm    Předmět: Informace před začátkem územního řízení Odpovědět s citátem

Jedna firma se u nás chystá postavit plazmovou spalovnu PCB. Na stavebí úřad si podali žádost k územnímu řízení, ale protože je nekompletní, tak se toto řízení přerušuje. Před oficiálním oznámení o začátku územního řízení prý nemáme právo na informace, je to tak?
Návrat nahoru
O. Kužílek
Site Admin


Založen: 26. 10. 2000
Příspěvky: 1188

PříspěvekZaslal: čt listopad 06, 2003 7:23 pm    Předmět: Informace před začátkem územního řízení Odpovědět s citátem

V žádném případě tomu tak není. Máte právo na informace, které jsou definovány jako "informace, které se vztahují k působnosti povinného subjektu" (§ 2 odst. 1 zák. č. 106/99 Sb. o svobodném přístupu k inforamcím). Pokud tedy stavební úřad má k disposici jakékoliv informace o chystané stavbě či chystaném řízení, je povinen je na žádost poskytnout. Odepřít může jen jednotlivé informace, které jsou výslovně chráněné zákonem pro svoji konkrétní charakteristiku, například osobní údaje.
Stavební úřad si ve svém názoru zjevně plete režim poskytování informací formou nahlédnutí do spisu, s jiným režimem - a sice obecným režimem přístupu k informacím dle uvedeného zákona.
Je třeba podat žádost, trvat na ní, při nevyhovění se odvolat, případně podat žalobu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habrman
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2003 12:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď. Nejsem si však jist významem. Mohou mi tedy dát informaci pouze ústní, bez nahlédnutí do dokumentů, které zaslala ona firma? Ústně nám totiž zhruba něco řekl.
René Habrman
Návrat nahoru
René Habrman
Anonymní

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2003 1:18 pm    Předmět: Zákon 123/1998 Sb. Odpovědět s citátem

V zákonu 123/1998 Sb., změna 132/2000 Sb, §8, odst. 2a), 3)a) mi přijde, že vedoucí stavebního úřadu má spíše pravdu. Podle tohoto zákona mi tedy přijde, že skutečně dosud nemáme právo nahlédnout do daných materiálů. Nebo se mýlím?
Návrat nahoru
O. Kužílek
Site Admin


Založen: 26. 10. 2000
Příspěvky: 1188

PříspěvekZaslal: st listopad 19, 2003 6:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

I po Vašem doplnění trvám na původním stanovisku. Uvedené ustanovení §8, odst. 2a), 3)a) nelze na danou věc vztáhnout. V prvním případě nejde o informaci předanou bez zákonné povinnosti - ta vyplývá z povinnosti předložit doklady pro stavební řízení, ve druhém případě nejde o údaje, které by se měly jakkoliv vyhodnocovat, ale o doklady ve správním spisu.
Je třeba vyjasnit, zda jste žádal o informace podle zák. č. 106/99 Sb. anebo 123/98 Sb.
Pro daný případ bude z taktických důvodů vhodnější postupovat podle zák. č. 123/98 Sb., i když ani druhý postup není vyloučený.

Pokud budete potřebovat dále poradit pro postup dle zák. č. 123/98 Sb., mohu doporučit poslat žádost o pomoc na emailovou adresu atelierzp@volny.cz, kde Vám odborníci na informace o životním prostředí rádi pomohou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group