Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace


 

Jedná se o zákon 101/2000 Sb?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Oskar Rousek



Založen: 12. 06. 2003
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt únor 06, 2003 6:43 am    Předmět: Jedná se o zákon 101/2000 Sb? Odpovědět s citátem

V roce 2000 kdy postihly vých.čechy povodně byl zasažen s částečně poničen náš dům. Dříve byl tento dům majetkem města. Tento dům, ještě před povodněmi, zakoupili bývalí nájemníci. Dům byl městem dříve pojištěn a v době povodní se na něj ještě vstahovala pojistka uzavřená městem. Tomuto byla také vyplacena. Vzhledem k tomu, že jsme přesvědčení, že pojišťovnou byla vyplacena vyšší částka, než bylo do domu investováno, žádali jsme při ústním jednání se starostou a vedoucím Domovní správy o předání dokladů týkajících se vyplacené částky pojišťovnou a dokladů týkajících se stavebních prací provedených na našem domě. Toto nám bylo odmítnuto s odkazem na Zák. 101/2000 Sb. Jsem přesvědčen, že neoprávněně, neboť se nejedná o osobní data, ale o hospodaření s obecními penězi. Vstahuje se na tyto iformace Zák.106/1999 Sb § 9/odst.2 ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
O. Kužílek
Site Admin


Založen: 26. 10. 2000
Příspěvky: 1188

PříspěvekZaslal: pá únor 07, 2003 7:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vámi popsané informace nemají chráněný charakter a musejí být městem žadateli poskytnuty. Obecně řečeno, odmítnout Vámi charakterizovné údaje na základě zák. č. 101/200 Sb. vypadá opravdu zcela nesmyslně. Požadované informace nemohou mít charakter osobních údajů. Bez znalosti konkrétního znění žádosti a odpovědi (předpokládám že byla ve formě Rozhodnutí o odepření informace) však těžko činit přesný závěr. Situace bude asi dost nepřehledná díky změně vlastnictví a pojišťovací smlouvě. Lze doporučit, abyste se ve lhůtě odvolal. Pokud možno se poraďte s právníkem. Obraťte se například na nejbližší občanskou poradnu. I my přivítáme, pokud nás s případem seznámíte poskytnutím kopií dokumentů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group