Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace

Elektronický podpis

odeslat nové téma     Odpovědět na téma        Obsah fóra -> Diskuse o otevřenosti veřejné správy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Josef Fridrich

PříspěvekZaslal: čt listopad 21, 2013 1:08 pm    Předmět: Elektronický podpis Odpovědět s citátem

Na MěÚ jsem podal enailem na adresu elektronické podatelny žádost o poskytnutí informací dle zákona č. 106/1999 Sb. Tajemník MěÚ mi napsal: Vaše žádost byla doručena v elektronické podobě, není podepsána zaručeným podpisem a podání jste ani nedoplnil a nepotvrdil ve smyslu ustanovení § 37 odst. 4 správního řádu. Z tohoto důvodu nelze Vaši žádost považovat za učiněnou ve smyslu § 14 zákona č. 106/1999 Sb., nespňuje takto stanovené náležitosti a dle § 14 odst. 4 zákona 106/1999 Sb. není žádostí dle tohoto zákona. Proto Vás vyzývám, aby jste ji ve lhůtě 15 dnů doplnil a podepsal zaručeným elektronickým podpisem, případně podepsal osobně na podatelně MěÚ Lázně Bohdaneč Jak mám dále postupovat? Pana tajemníka jsem již po jeho emailových výzvách upzornil, že nemá pravdu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eric

PříspěvekZaslal: čt listopad 21, 2013 4:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nic, počkáte na marné uplynutí lhůty (jestli se nepletu, bude to někdy teď po neděli) a podáte stížnost.
Chcete-li si mezitím dopisovat (pro řízení to nemá žádný význam), můžete z tajemníka zkusit písemně vyrazit právní předpis, podle kterého požaduje to, co požaduje.
Viz například http://forum.otevrete.cz/viewtopic.php?t=3673.
Budete to umět napsat?
Josef Fridrich

PříspěvekZaslal: čt listopad 21, 2013 4:54 pm    Předmět: Elektronický podpis Odpovědět s citátem

Pokud pan tajemník nepovažuje za žádost email, tak mám stížnost podat emailem, nebo písemně?
Eric

PříspěvekZaslal: čt listopad 21, 2013 8:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne, tady už to podejte písemně a nechte si na podatelně razítkem potvrdit na kopii převzetí. Podáváte stížnost podle par. 16a (1)b, viz celý paragraf, a nezapomeňte na náležitosti podání.
Nevím, jestli jsou v Bohdanči na městě podobně speciální jako jejich městská policie, ale možná by neškodilo se zhruba 10 dnů od podání stížnosti dotázat nadřízeného orgánu, jestli mu byl doručen spisový materiál podle odst. (5) téhož paragrafu - to pro případ, že by pan tajemník uplatňoval poněkud nekonformní výklady zákona v širší míře, než se zatím jeví.
killlereye

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2015 10:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud pan tajemník nepovažuje za žádost email, tak mám stížnost podat emailem, nebo písemně??
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse o otevřenosti veřejné správy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: