Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace


 

prodej obecních pozemků firmě

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Václav Pokorný



Založen: 20. 01. 2015
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 9:53 am    Předmět: prodej obecních pozemků firmě Odpovědět s citátem

Dobrý den,
naše městská část prodala obecní pozemky právnické osobě a od té samé právnické osoby jiné pozemky nakoupila.Protože,tuto firmu vlastní zastupitel městské části požadoval jsem od vedení obce na základě zákona o svobodném přístupu k informacím předložení kupní smlouvy a smlouvy na prodej pozemků.Byly mi obě zamítnuty na základě odkazu na §2 odst. 4. zákona 106/1990 Sb.Mám na ně právo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eric



Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 193

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 11:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Samozřejmě máte, postupujte podle procesních ustanovení zákona.
Obecně bez ohledu na konkrétní případ - 2(4) jsou názory, budoucí rozhodnutí a vytváření nových informací, to se již hotové transakce nemůže týkat.
Mohl byste opsat nebo ofotit to zdůvodnění?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p.pohunek



Založen: 10. 10. 2011
Příspěvky: 108

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 1:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak již psáno výše, dle InfZ máte jednoznačně nárok, jinak smlouvu o prodeji lze ještě získat na příslušném katastrálním pracovišti a to formou kopie, kde neověřená jedna stránka stojí 20 Kč - v režimu InfZ máte kopie levnější.
Petr P.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
O. Kužílek
Site Admin


Založen: 26. 10. 2000
Příspěvky: 1188

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 5:31 pm    Předmět: prodej obecních pozemků firmě Odpovědět s citátem

Na tento typ informací máte právo. Smlouvy je povinný subjekt na žádost dle Infozákona povinen poskytnout.

Je zvláštní, že odůvodnil odmítnutí § 2 odst. 4, jakoby snad šlo o neexistující informaci. Je třeba ověřit, že taková smlouva vůbec existuje, nebo-li že převod není jen něčí domněnka. Bez konkrétního znění rozhodnutí o odmítnutí těžko posoudit.

Pokud jde o neoprávněné odepření, je třeba podat do 15 dnů od doručení rozhodnutí o odmítnutí žádosti odvolání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group