Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace


 

celkové náklady na odměny zastupitelům

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PV23



Založen: 13. 10. 2014
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2015 2:20 pm    Předmět: Re: informace o vyplácení platu starostovi Odpovědět s citátem

Může zastupitel požádat o vykázání celkových nákladů na odměny zastupitelům, tj. včetně povinných odvodů? Šlo o informaci před jednáním o rozpočtu obce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
O. Kužílek
Site Admin


Založen: 26. 10. 2000
Příspěvky: 1188

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2015 3:48 pm    Předmět: celkové náklady na odměny zastupitelům Odpovědět s citátem

Každý může požádat o vykázání celkových nákladů na odměny zastupitelům, tj. včetně povinných odvodů. Obec je povinna tuto informaci každému poskytnout.
Pokud zastupitel žádal o poskytnutí této informace před projednáním rozpočtu, a neobdržel ji, měl by požádat o odložení hlasování, dokud informaci všichni neobdrží. Zastupitelstvo posoudí, zda je pro hlasování o rozpočtu tato otázka důležitá.
Lhůta pro poskytnutí informace, pokud zastupitel žádá podle zákona o obcích, je 30 dnů, pokud se žádá podle Infozákona, pak 15 dnů (jde o nesmyslný pozůstatek daný historickým vývojem těchto zákonů).
pokud zastupiteli (či jinému žadateli) nebyla informace ve lhůtě poskytnuta, je třeba podat stížnost podle § 16a InfZ, a to jak při žádosti podle zákona o obcích, tak i při žádosti podle Infozákona.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group