Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace

Informace o výši platů vedoucích odborů obce

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JRevil

PříspěvekZaslal: út březen 18, 2014 12:51 am    Předmět: Informace o výši platů vedoucích odborů obce Odpovědět s citátem

Jsem zastupitel obce a podepsal jsem prohlášení o mlčenlivosti při styku s osobními údaji. Může mi obec odmítnout poskytnout informace o výši platů a odměn vedoucích odborů obce s odvoláním na "ochranu osobních údajů, které jsou nadřazeny nad právem na informace podle zvláštních předpisů"? Požaduji i další údaje o výdajích na provoz obce pro posouzení efektivnosti vynaložených prostředků a pro případné návrhy na úpravu rozpočtu.

Nerozumím hlavně tomu, jak mi může zaměstnanec obce odmítnout sdělit výši platů vedoucích pracovníků obce s odvoláním na "ochranu osobních údajů". Neznám žádný zákon, který by mi, jako zastupiteli obce, bránil k přístupu ke všem údajům a dokumentům obce. Je také samozřejmé, že mám mj. přístup ke všem podkladům rady a zastupitelstva, kde jsou také osobní údaje. Z titule své funkce jsem navíc zodpovědný za fungování a hospodaření obce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
O. Kužílek
Site Admin

PříspěvekZaslal: so prosinec 27, 2014 6:25 pm    Předmět: Informace o výši platů vedoucích odborů obce Odpovědět s citátem

Aktualizováno 2014/12:
Na tyto informace máte právo a obec vám je musí poskytnout. Podpis prohlášení zastupitele není podstatný.

Naposledy se ke zveřejňování platů a odměn jednoznačně vyjádřil rozsudek NSS 8 As 55/2012–62 ze dne 22.10.2014
http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2012/0055_8As__1200062_20141022104439_prevedeno.pdf

Podle něj musí obec každému žadateli poskytnout informace o platech a odměnách všech zaměstnanců (i dalších osob v podobných vztazích, jako je např. smlouva o dílo či o provedení práce), vyjma pouze těch na nejnižších, v zásadě servisních a pomocných pozicích, jako je vrátný či uklízečka.

O dopadu rozsudku informujeme také ZDE:http://www.otevrete.cz/knihovna/pravni-analyzy1/klicovy-rozsudek-nejvyssiho-spravniho-soudu-informace-o-platech-se-opravdu-poskytuji-614.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: