Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace

Požadavek na informace nadřízenému, který potvrdil odmítnutí

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Josef Fridrich

PříspěvekZaslal: so říjen 18, 2014 4:41 pm    Předmět: Požadavek na informace nadřízenému, který potvrdil odmítnutí Odpovědět s citátem

Požádal jsem o informace MěÚ. Tajemník mi odmítl poskytnout informace s poukázáním, že byly v minulosti již poskytnuty a uvedl asi tři stránky příkladů. Vše jeho názory, nepodložené žádným dokladem. Například na dotaz kdy byl vydán určitý dokument, odpověděl součtem tří čísel v Kč.
Ani v jednom jsem však požadovanou informaci nenašel. Proto jsem podal odvolání.
KrÚ potvrdil rozhodnutí MěÚ o odmítnutí.
Požádal jsem tedy KrÚ o stejné informace jako MěÚ. Vycházel jsem z toho, že KrÚ musel porovnat můj požadavek s odpověďmi MěÚ a proto požadované informace má, když takto rozhodl.
KrÚ mi sdělil, že požadované informace nemá a mít ani nemůže.
Proto jsem podal stížnost,
Mám šanci na úspěch?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JL

PříspěvekZaslal: ne říjen 19, 2014 11:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ano, musí být předložen úplný spisový materiál - tedy včetně odpíraných informací
jinak by bylo třeba tyto ještě před vydáním rozhodnutí doplnit

k tomuto např. rozsudek Nejvyššího správního soudu sp.zn. 1As 44/2008 ze dne 2.7.2008:
"V./a
Za takovou vadu postupu městského soudu, která mohla mít ve smyslu § 103 odst. 1
písm. d) s.ř.s. vliv na zákonnost rozhodnutí ve věci samé, je třeba považovat skutečnost,
že městský soud rozhodoval na základě nedostatečného spisového materiálu poskytnutého žalovaným")
Josef Fridrich

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2014 1:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KrÚ mi napsal, že kontroluje zda povinný subjekt poskytl informace, ale ne jejich obsah. Nevím, jak to mám chápat, jak lze takto správně posoudit poskytnutí informací, ale odvolání není dle zákona možné a proto jsem o stejné informace požádal KrÚ.
O. Kužílek
Site Admin

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 6:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dotaz je nesrozumitelný. Věta "Tajemník mi odmítl poskytnout informace s poukázáním, že byly v minulosti již poskytnuty a uvedl asi tři stránky příkladů." nevyjasňuje, jaký byl důvod odmítnutí žádosti.

Obecně platí, že pokud žadatel žádá informaci, kterou mu povinný subjekt již dříve poskytl, může povinný subjekt takovou žádost odmítnout.

Neuvádíte vůbec, zda vám požadované informace již byly poskytnuty.

Pro zodpovězení takovýchto dotazů je třeba být při formulaci dotazu konkrétnější, například uvést, jaké informace se žádají.
Josef Fridrich

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 6:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Požádal jsem o informaci kdy byl vydán dokument a kdy mi byl doručen, který mi předepisuje platbu 2188 Kč. Já jsem obdržel dokument, který předepisuje 1942 Kč. Na dokumentu je uvedeno, že případná změna platby bude provedena dalším dokumentem.

Tajemník odmitl poskytnout informace s odůvodněním, že již byly v minulosti poskytnuty.
Uvedl příklady, ale datum vydání dokumentu mezi nimi není. Místo toho uvedl 3 stránky, kde píše, že 1942 Kč + 246 Kč = 2188 Kč.

KrÚ potvrdil odmítnutí poskytnutí informací.
Protože se domnívám, že KrÚ musel mít informaci kdy byl dokument vydán, když potvrdil rozhodnutí MěÚ, tak jsem požádal o tuto informaci KrÚ.

Ten mi odpověděl, že dokument nevydal, tak nemůže o něm nic vědět.
O. Kužílek
Site Admin

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 8:11 pm    Předmět: Požadavek na informace nadřízenému, který potvrdil odmítnutí Odpovědět s citátem

Bez znalosti konkrétních dokumentů nelze takto posoudit. Zašlete žádost, odmítnutí a rozhodnutí o odvolání na adresu kuzilek()otevrete.cz.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: