Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace


 

Zveřejnění záměru prodeje obecního majetku

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PV23



Založen: 13. 10. 2014
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út říjen 14, 2014 1:26 pm    Předmět: Zveřejnění záměru prodeje obecního majetku Odpovědět s citátem

Obec musí zveřejnit záměr prodat prodat nemovitý majetek. Pokud má své internetové stránky, musí záměr zveřejnit i na nich? V konkrétním případě sice svůj záměr zveřejnila, ale jak je patrné z automatického záznamu data, učinila tak až osm měsíců poté. Dotaz zní: lze považovat datum vložení oznámení záměru za datum zveřejnění na (elektronické) úřední desce? Jestliže je datum zveřejnění oznámení na pevné úřední desce odlišné od data zveřejnění na elektronické desce, má to vliv na platnost následného prodeje, který mimochodem proběhl dříve, než byl na elektronické desce zveřejněn záměr?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p.pohunek



Založen: 10. 10. 2011
Příspěvky: 108

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2014 5:22 pm    Předmět: Re: Zveřejnění záměru prodeje obecního majetku Odpovědět s citátem

Dobrý den,
za lhůtu se počítá datum posledního zveřejnění, tedy jestliže obec zveřejnila na ,,pevné desce" jeden den a až druhý den zveřejní ne el. úřední desce, tak se doba počítá až od zveřejnění na el. úřední desce.

K situaci: lze považovat za pochybení ohledně ,,nezveřejnění" záměru - požádejte MV ODK o dohled.

s pozdravem Petr P.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
O. Kužílek
Site Admin


Založen: 26. 10. 2000
Příspěvky: 1188

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 7:07 pm    Předmět: Zveřejnění záměru prodeje obecního majetku Odpovědět s citátem

Záměr musí být zveřejněn na úřední desce. Tou se obvykle myslí fyzická úřední deska ("nástěnka"), byť se připouští i elektronická forma "informačního kiosku" či "dotykové obrazovky", tedy snadno a intuitivně ovládaného technického prostředku nepřetržitě dostupného v sídle úřadu. Pokud toto obec nesplní, je právní úkon neplatný (§ 39 odst. 1 obecního zákona).

Jinou povinností správních orgánů je zveřejňovat způsobem umožňujícím dálkový přístup celý obsah úřední desky, tedy jak písemnosti (nebo oznámení o možnosti převzít písemnost) doručované veřejnou vyhláškou podle § 25 správního řádu tak i další dokumenty, jejichž publikaci na úřední desce ukládají zvláštní právní předpisy (zde § 39 odst. 1 obecního zákona).

Ovšem sankcí neplatnosti (neúčinnosti) je nezveřejnění písemnosti způsobem umožňujícím dálkový přístup stíháno pouze tehdy, pokud to zákon výslovně stanoví. V tomto případě tak zákon nestanoví.

Jinými slovy - pro platnost úkonu je rozhodné jen to, zda záměr byl ve správné lhůtě zveřejněn na fyzické úřední desce. Jeho navazující zveřejnění či nezveřejnění na elektronické úřední desce již nemá vliv na platnost úkonu.
Protože se ptáte na datum zveřejnění na elektronické úřední desce, nutno sdělit, že toto datum nemá vliv na platnost úkonu.

Pokud bylo zveřejnění na elektronické úřední desce chybné (opožděné), jde jen o porušení právní povinnosti, kterou lze obci vytýkat, ale nemá to reálný dopad na platnost úkonů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group