Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace

České dráhy nemají povolen příjem pošt. datových zpráv

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Diana

PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2014 5:51 pm    Předmět: České dráhy nemají povolen příjem pošt. datových zpráv Odpovědět s citátem

Prosím o vysvětlení, proč České dráhy neumožňují zasílání přes datovou schránku (doslova se objeví: "příjemce nemá povolen příjem poštovních datových zpráv"; bezplatnou datovou zprávu rovněž nelze zaslat). Nevidím logiku v tom, proč všechny právnické osoby mají DS ze zákona, když ji v praxi nelze použít. Číslo DS České dráhy nemají ani na svých stránkách, lze jej nalézt pouze v seznamu držitelů DS. (Chtěla jsem přes DS požádat o informace o VŘ na prodej nemovitostí.)
JL

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2014 7:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

k podání žádosti podle InfZ ale není potřeba DS (ani elektronický podpis)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Diana

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2014 9:57 am    Předmět: nefunkčnost DS - k čemu je tedy zákonná povinnost mít DS? Odpovědět s citátem

JL napsal:
k podání žádosti podle InfZ ale není potřeba DS (ani elektronický podpis)

Samozřejmě, a také jsem tak učinila - doporučeným dopisem přes Č.poštu. Ale jde mi o to, zda když má tato právnická osoba ze zákona povinnost mít DS, zda ji musí mít též přístupnou. Nemožnost přístupu přes DS považuji za obejití zákonné povinnosti - k čemu je nefunkční DS? Nejde o záměrné zkomplikování přístupu (snahu odradit případné tazatele), když je takto nutí k časově delší a dražší cestě přes papírovou komunikaci v době internetu? S tímtéž problémem jsem se nedávno setkala i u SŽDC.
JL

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2014 10:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

co třeba i obyčejný email - např. info@cd.cz

pro srovnání např. rozsudek sp.zn. 9 As 48/2011 ze dne 8.9.2011 Nejvyššího správního soudu ČR
http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2011/0048_9As__110_20111006123444_prevedeno.pdf

citace:
Z předloženého spisového materiálu bylo ke skutkovému průběhu věci zjištěno, že dne 9.12.2008 se žalobce obrátil na stěžovatelku prostřednictvím elektronického kontaktního formuláře (umístěn na internetových stránkách stěžovatelky) s žádostí o poskytnutí informace dle zákona č. 106/1999 Sb. týkající se .....
RV

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2014 5:15 pm    Předmět: DS musí být nejen zřízena ale i přístupná Odpovědět s citátem

Podle mne není nutné DS podle InfZ, ale rozumím proč žadatelka požaduje DS: požaduje informace související s prodejem nemovitosti. A s tím souvisí zaslání osobních údajů. DS automaticky z principu fungování ochrání data zasílaná veřejnou datovou sítí (internet). Vámi uváděný email cit. "např. info@cd.cz" to bez dostupnosti EP adresáta nezajistí. Zatím jsem ještě nenašel "veřejnoprávního původce", který by porozuměl tomu kdo je odpovědný podle §13/1 zák.101/2000 za použtí emailu zveřejněného podle §2/3/c vyhl. 259/2012.

Datová schánka musí být zřízena a zpřístupněna ...viz. §2/3/d vyhl. 259/2012

Takže podle mne neumožnění příjmu datové zprávy je porušením povinností které ukládá vyhláška 259/2012 veřejnoprávnímu původci - Českým drahám.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: