Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace

jak se dostat do spisu u prestupkove komise a policie ?

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mack

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2014 6:11 pm    Předmět: jak se dostat do spisu u prestupkove komise a policie ? Odpovědět s citátem

kdyz jsem oznamovatel prestupku nebo tretsneho cinu, ktere ale oba "organy" zametaji pod koberec a dokonce odmitaji poslechnout audiozaznam si s dukazy a ostani bezne ignoruji ?

Dekuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JL

PříspěvekZaslal: po červen 30, 2014 10:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

o informace na úřadu lze požádat podle InfZ
(např. kdy a jak byla daná věc vyřízena +kopie dokumentů)

v případě, že žádosti nevyhoví či je nečinný (15 dnů)
lze podat odvolání či stížnost o které rozhoduje nadřízený orgán do 7/15+15 dnů

nad policií je státní zastupitelství (také v hierarchii obvodní/městské okresní/krajské)
o nahlédnutí do spisu můžete požádat policii
a v případě jejího odmítnutí podat stížnost o které rozhoduje dozorující státní zastupitelství
mack

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2014 2:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

urad:
ktery mi odmitl do spisu nehlidnout s tim, ze jako oznamovatel ci svedek mam narok jen kdyz prokazu pravni zajem, mi dokonce odmitl sdelit cislo jednaci,takze jsem musel zadat o nahlizeni,abych se to cislo vubec dozvedel
nahlizeni zamitnuto (zkusim odvolani,ale zatim vzdy byli na vzdy strane uradu)

policie:
ta to vzdy na zaklade toho,ze jsem jen oznamovatel odmitne a OSZ potvrdi s tim,dle dle zakona nemam jako oznamovatel narok
policie mela dokonce tu drzost vytvorit uredni zaznam o tom,ze jsem odmitl do spisu nahlidnout a pri nahlizeni spolupracovat
a to na zaklade toho,ze nahlizeni jsem ukoncil bez podepnani prokolu,protoze mi ukazli je prvni stranu ze spisu o predani oznameni z OSZ
zaber z kamery se samozrejmne "ztratil"

KSZ zatim vzdy vsechny zavery OSZ potvrdilo a kdyz jsem pouzkazal na to, ze ignortovali vsechny me argumenty,tak mi napsali, ze na nove podani ve stejne veci nemusi dle zakona reagovat
JL

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2014 3:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

možná ještě zkusit Veřejného ochránce práv - www.ochrance.cz
jeho podněty / dotazy mívají mnohem větší váhu
nejdříve je ale třeba vyčerpat dostupné opravné prostředky

ad trestní - viz např.
http://forum.otevrete.cz/viewtopic.php?t=3847
http://forum.otevrete.cz/viewtopic.php?t=3616
http://forum.otevrete.cz/viewtopic.php?t=3338
mack

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2014 11:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ombudsmana jsem zkousel pred 3 roky pri stiznosti na chovani policie
poslal mi odpoved a ja jsem chtel upresnit jednu jeji cast, ale ombudsman mi odpovedel, ze mi nic takoveho nenapsal a pak prestal komunikovat

pred 2 mesici jsem mu napsal,jak mely krajske urady nalozit s jeho rozhodnutim o tom, ze nahravky soukromych osob lze pouzit jako dukaz pri spravnim rizeni,protoze urady je stale odmitaji
dodnes mi pres urgenci neodpovedel

obmudsman, ktery popira sve tvrzeni nebo neumi prosadit sve rozhodnuti, je k nicemu

ad 1. odkaz:
jako oznamovateli mi spis neukazi, protoze jsem prece podle § 65 tr. zakona vyloucen (po odlozeni tr; oznameni nejsem poskozena a ani zucastnena osoba)

ad 2. odkaz:
nejsem prece verejny sdelovaci prostredek

ad 3. odkaz:
aha, tak pokud je zakon 106 nad trestnim, tak pak to ad 1. asi pujde
O. Kužílek
Site Admin

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2014 5:44 am    Předmět: jak se dostat do spisu u prestupkove komise a policie ? Odpovědět s citátem

Jak se zdá, dosud jste vůbec nepostupoval podle zákona o přístupu k informacím (http://www.otevrete.cz/zadosti-o-informace/zadatel/). Podle něj byste měl podat žádost o informaci o jednacím čísle dané věci (identifikovat ji pro žádost jinak), a další informace o řízení. Na ty má každý právo a Policie musí tyto informace poskytnout. Například rozsudek NSS 3 As 13/2007-75 (http://www.otevrete.cz/soudni-spory-a-kauzy/soudni-spory/dohnal-vs-magistrat-mesta-prerova-3-as-132007-75-48.html) uvádí "Skutečnost, že správní orgány nepovažovaly žalobce v daných případech za osobu, jež by byla oprávněna k nahlédnutí do správního spisu a k pořizování výpisů z tohoto spisu, tedy vůbec neznamená, že by byla vyloučena možnost požádat o poskytnutí informací (včetně poskytnutí kopií příslušných listin ve spise se nacházejících) dle zákona o svobodném přístupu k informacím."
mack

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2014 11:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jsem rad, ze jste mi potvrdil muj zaver, viz. ad 3 v mem predposlednim prispevku

problem bude v tom, ze policajti to nebudou vedet, takze to pujde zase pres odvolani a oni misto dle zakona 106/1999 pouzivaji zakon spravni, dle ktereho si davaji lhutu na vyrizeni 30+30, kterou vzdy vyuziji do posledniho dne, takze se to pekne protahne

dekuji za reakci
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: