Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace

Počítání lhůt

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Josef Fridrich

PříspěvekZaslal: pá leden 24, 2014 3:44 pm    Předmět: Počítání lhůt Odpovědět s citátem

Dne 11.11.2013 jsem požádal MěÚ o informace.
Část požadovaných informací jsem obdržel 20.11.2013 se sdělením, že zbývající část bude doručena emailem v zákonné lhůtě.
To se však nestalo a email jsem obdržel až 4.12.2013.
Podal jsem stížnost, kterou jsem odeslal emailem. Obdržel jsem odpověď KrÚ, že email nepovažuje za stížnost.
Proto jsem stížnost podal 30.12.2013 znovu písemně. Osobně jsem jí předal na podatelně.
KrU moji stížnost opět odmítl. Tentokrát, že byla podána pozdě.
Termín pro podání stížnosti údajně uplynul 27.12.2013 Odpověď KrÚ jsem obdržel dnes 25.1.2014. Podle data na spisu napsána údajně 21.1.2014
Podle mého názoru jsem před doručením emailu nemohl stížnost napsat, protože jsem se dověděl co mi bylo, vlastně nebylo, poskytnuto až 4.12.2013
Platí lhůty pro občana a pro úřady ne Jak dále postupovat. Podle mého názoru jde ze strany úřadů o obstrukce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p.pohunek

PříspěvekZaslal: pá leden 24, 2014 4:40 pm    Předmět: Re: Počítání lhůt Odpovědět s citátem

Dobrý den,

možná jsem se ve Vašem přípisu troch ztratil, ale proč jste podával stížnost (důvod) a dle jakého písmene?

S pozdravem Petr P.
Josef Fridrich

PříspěvekZaslal: pá leden 24, 2014 5:38 pm    Předmět: Důvod stížnosti. Odpovědět s citátem

Již v minulosti (září) jsem požádal o informaci co pro MěÚ znamená dokument Protokol o předání bytu.
V tomto dokumentu bylo uvedeno: Bod 5 Vyúčtování nájemného a plnění poskytovaných s užíváním bytu. Ing. Josef Fridrich a Emília Fridrichová se dnem 13.10.2008 stali na základě smlouvy č. 50803 o převodu bytové jednotky majiteli bytové jednotky 349/3 v domě č. 349 v ulici Pod Kasárny. Nájemné bylo zaplaceno do 30.11.2008 a poměrná část nájemného vybraná od 13.10.2008 bude Městem Lázně Bohdaneč převedena na číslo účtu -----
Tajemník MěÚ odpověděl: Bodem č. 5 Protokolu o fyzickém předání a převzetí bytové jednotky 349/3 ze dne 21.1.2009 je „vyúčtování nájemného a plnění poskytovaných s užíváním bytu“. Tento dokument není potvrzením o zaplacení nájmu a vrácení přeplatku, není účetním dokladem. Vzájemné narovnání závazků bylo vypořádáno závěrečným vyúčtováním. Opakovaně Vám bylo sděleno a vysvětleno, že město považuje veškeré závazky a pohledávky spojené s užíváním bytu za vyrovnané. Bod č. 5 uvedeného protokolu splněn byl.
Proto jsem v požadavku na informace ze dne 11.11.2013 požádal paní starostku: O co tedy jde, když MěÚ nepovažuje bod č.5 za potvrzení.
Odpověděl opět tajemník a to citací tohoto bodu a opět tvrzením, že splněn byl.
Ve stížnosti jsem uvedl, že se domnívám, že tajemník mi sděluje své subjektivní názory, které v prvním případě KrÚ potvrdil. A znovu jsem požádal o co tedy jde.
V bodu 2 obou požadavků na informace jsem žádal o sdělení, kdy bude protokol o předání bytu splněn. Obě odpovědi jen tvrdí, že splněn byl.
V dalším bodu jsem požadoval zaslání kopie dokumentu, kterým mi byl nájem předepsán. Chtěl jsem si ověřit, zda dokument vlastníka bytu a můj jsou totožné. Můj předepisuje nájemné celkem ve výši 1942 Kč.Tajemník MěÚ mi odpověděl, že takový dokument MěÚ nevlastní a proto nemůže informaci poskytnout. V minulosti mi napsal, že dokument správně předepisuje částku 1942 Kč, ale já jsem měl platit 2188 Kč i když dokument předepisující částku 2188 Kč vydán nebyl.
Těch bodů bylo celkem 9 a žádal jsem 5 kopií dokumentů. I další odpovědi na požadavek informací byly subjektivní informace. Na 5 různých požadavků odpověděl jednou informací.
KrÚ mi již dříve napsal, že nemůže kontrolovat obsah informací, které mi tajemník poskytuje, ale jen zda nějakou informaci poskytl.
Otakar Janata

PříspěvekZaslal: čt leden 30, 2014 11:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den,
podání stížnosti stanoví správní řád, a sice § 175 Stížnosti. V čl. 5 se píše: "Stížnost musí být vyřízena do 60 dnů ode dne jejího doručení správnímu orgánu k jejímu vyřízení. O vyřízení stížnosti musí být stěžovatel v této lhůtě vyrozuměn".
V čl. 7 se píše: " Má-li stěžovatel za to, že stížnost, kterou podal u příslušného správního orgánu, nebyla řádně vyřízena, může požádat nadřízený správní orgán, aby přešetřil způsob vyřízení stížnosti".

Janata
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: