Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace


 

Je pingpong s úřady časově omezený?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
VeSa



Založen: 21. 02. 2013
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st srpen 14, 2013 3:48 pm    Předmět: Je pingpong s úřady časově omezený? Odpovědět s citátem

Radnice městské části uzavřela smlouvu na stavbu nové radnice, zveřejnila ji, ale vymazala z ní dílčí ceny za plnění.
Požádali jsme o ně dle zákona č. 106, městská část je odmítla poskytnout s odkazem na obchodní tajemství. Odvolali jsme se k nadřízenému orgánu (MHMP) který rozhodnutí pro nepřezkoumatelost vrátil k novému projednání (žádali jsme, aby poskytnutí informací nařídil). Mětská část ceny znovu odmítla poskytnout s odkazem na obchodní tajemství (původní argumentaci jen lehce obměnila), znovu jsme se odvolali a MHMP znovu vrátil věc k dalšímu projednání pro nepřezkoumatelnost. Městská část opět (potřetí) odmítla ceny vydat s odkazem na obchodní tajemství, nyní se budeme potřetí odvolávat k MHMP.
Můžeme si takto s úřady dopisovat do konce života, nebo existuje proti takovému úřednímu trollingu nějaká účinná obrana?
Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JL



Založen: 12. 11. 2010
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: čt srpen 15, 2013 10:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

viz také http://forum.otevrete.cz/viewtopic.php?t=3651
nebo http://forum.otevrete.cz/viewtopic.php?t=3829

formálně můžete zkusit ještě podat stížnost podle §175 správního řádu
(nerespektování závazného právního názoru nadřízeného orgánu,
příp. nějaká podjatost/vyloučení z projednávání)

a podat žádost o poskytnutí zadostiučinění za nesprávný úřední postup
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group