Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace

Jak získat rozsudek okresního soudu?

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
martina brzobohata

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2012 11:54 am    Předmět: Jak získat rozsudek okresního soudu? Odpovědět s citátem

Dobrý den, podala jsem si k OS žádost o informaci dle zák. 106/1999 Sb., konkrétně o rozsudky v trestních věcech vedených u tohoto OS v určitém období, kde žalovanou byla určitá osoba, - žádost byla zamítnuta z důvodu, že zastupuji jako obecný zmocněnec osobu, s níž osoba, které se informace mají týkat, vede proti osobě, kterou já zastupuji, spor o dlužné výživné, a že soudce rozhovorem s touto osobou "zjistil, že již nyní tyto informace používáme proti ní jako nátlak k tomu, aby žalobu stáhla". Což není pravda. Nabídla jsem soudci též rozhovor, aby si mohl učinit i názor od druhé strany - to on odmítl. Celé mi to připadá absurdní. Jak mám tedy rozsudky získat?
JL

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2012 5:32 pm    Předmět: Jak získat rozsudek okresního soudu? Odpovědět s citátem

žádost podle InfZ není třeba zdůvodňovat
proti rozhodnutí o odmítnutí lze podat odvolání
(rozhodnutí OS by mělo obsahovat i poučení o opravných prostředcích)

poskytnuté rozsudky ale musejí být anonymizované
pokud tedy obecně žádáte všechny rozsudky ke konkrétní fyzické osobě
tak žádost asi skutečně nejspíš odmítnou, protože by je fakticky poskytli bez potřebné anonymizace

je tedy třeba zvolit jiná kritéria - např. konkrétní spisovou značku či oblast práva, období apod.
v takovém případě by měly být kopie rozsudků bez problémů poskytnuty
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetraS

PříspěvekZaslal: ne srpen 11, 2013 10:35 pm    Předmět: Re: Jak získat rozsudek okresního soudu? Odpovědět s citátem

JL napsal:
žádost podle InfZ není třeba zdůvodňovat
proti rozhodnutí o odmítnutí lze podat odvolání
(rozhodnutí OS by mělo obsahovat i poučení o opravných prostředcích)

poskytnuté rozsudky ale musejí být anonymizované
pokud tedy obecně žádáte všechny rozsudky ke konkrétní fyzické osobě
tak žádost asi skutečně nejspíš odmítnou, protože by je fakticky poskytli bez potřebné anonymizace

je tedy třeba zvolit jiná kritéria - např. konkrétní spisovou značku či oblast práva, období apod.
v takovém případě by měly být kopie rozsudků bez problémů poskytnuty

A jak já se proti tomu mohu bránit??? Tazatelka asi nepovažuje za vydíraní cituji zápis soudní úřednice, které tazatelka sdělila toto "Sdělte ji, že pokud nevezme zpět návrh na vymožení dlužných alimentů mého přítele (kterého zastupuje), sdělím její rodině, dětem, a blízkým její trestní spis(z minulosti)."
K tomu potřebovala ty rozsudky. Takhle má v ruce jen pomluvy. jak se bránit zlobě a hlouposti jiných lidí mi asi neporadíte, co? Ještě že soudce má a měl rozum. Hezký den a méně srážek s blbci.
Eric

PříspěvekZaslal: ne srpen 11, 2013 11:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zákon je na straně žadatele o informace, ten musí ale postupovat souladně. Soudní řízení i rozsudky jsou v zásadě přístupné.
PetraS

PříspěvekZaslal: po srpen 12, 2013 7:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Eric napsal:
Zákon je na straně žadatele o informace, ten musí ale postupovat souladně. Soudní řízení i rozsudky jsou v zásadě přístupné.

No a ktery zakon ochrani me predjejim slidenimv mem zivote.?Jsem obeti stolkingu a jeji sikany jen proto,ze mam deti s jejim soucasnym pritelem.Je to.psychopat a ja nemam obranu.Policie je na nic a na advokaty nemam penize.Takze dokud nam vyse zminena nevyhodi barak do povetri.-viz pripad z Frenstatu.tak musim jen bezmocne prihlizet jak mi nici zivot.Neni mesic.abych nemusela na opd,k soudu.na kriminalku nebo nezakopla o jeji ublizovani detem.po nocich jim opila vola a je vulgarn.
At si rozsudek ziska.Mozna kdyby rekla ja bych ji ho ukazala.Dost by ji sklaplo.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: