Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace


 

Informace z komisí města

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jiří Červín



Založen: 11. 04. 2001
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2001 1:54 pm    Předmět: Informace z komisí města Odpovědět s citátem

Lze zveřejňovat informace projednávané v komisích při radách městských
úřadů? Novinářům z našeho týdeníku Kolínský Pres je neustále ze strany
radnice předhazováno, že rozhodnutí radnice se mohou zveřejňovat až v
době, kdy je odsouhlasí zastupitelstvo. Dle našeho pochopení zákona tomu
tak není. Jaký je váš názor?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
O. Kužílek
Site Admin


Založen: 26. 10. 2000
Příspěvky: 1188

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2001 1:57 pm    Předmět: Odpověď na: Informace z komisí města Odpovědět s citátem

Máte asi na mysli zákon 106/99 Sb. o přístupu k informacím (tiskovým zákonem se míní zákon regulující odpovědnost vydavatelů).


Podle zák. 106/99 Sb. je povinný subjekt, tedy i obec, povinen poskytnout jakoukoliv informaci, pokud není jednoznačný právní důvod k jejímu odepření na základě její ochrany.


Zároveň musíme rozlišit mezi vlastním aktivním zveřejňováním a poskytnutím na žádost. K vlastnímu aktivnímu zveřejňování není obec mimo rozsah uvedený v § 5 odst. 1 nijak povinna. Je pouze povinna uvedené informace poskytnout na žádost.


Dále je možné, že obec se chce otevřenému informování vyhnout při využití ochrany tzv. nehotových informací ( § 11 odst. 1 písm b) zákona). Pak je nutno upozornit, že v těchto případech dává zákon jen možnost, nikoli povinnost omezit přístup k informacím. Zákon má na mysli především přípravné podkladové matriály, koncepty, referátníky atd., které nemají povahu hotové informace. Vše, co již má povahu hotové informace, tedy takové, která se již nebude v čase měnit (už např. prošla rozhodnutím nějakého orgánu obce), by měla být považováno za již nechráněnou.


Obec tedy je povinna i tyto informace poskytovat.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group