Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace


 

jen tak pro odlehčení ..

 
odeslat nové téma     Odpovědět na téma        Obsah fóra -> Diskuse o otevřenosti veřejné správy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
UrbánkováZaložen: 22. 02. 2012
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st únor 22, 2012 10:55 pm    Předmět: jen tak pro odlehčení .. Odpovědět s citátem

Dobrý den,

na základě sdělení v obecním zpravodaji, že OÚ po dobu tří měsíců archivuje příspěvky obyvatel, požádala jsem 1.11.2011 emailem starostu obce o kopie došlých příspěvků týkajících se našeho občanského sdružení. Žádost jsem odeslala podle zákona 106/1999 Sb., kopie jsem požadovala za měsíce 8-10/2011, odpověď jsem požádala odeslat emailem.
23.11.2011 mi byla emailem zaslána následující odpověď:
V souladu s § 14 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, Vám sdělujeme následující informace.
Obecní úřad Šestajovice a redakce obecního zpravodaje nearchivují zaslané příspěvky, které nebyly otištěny.

podepsán místostarosta obce

V naději, že když už OÚ příspěvky nearchivuje, nebude problém v knize došlé pošty zjistit alespoň jejich počet, odeslala jsem proto emailem 15.1.2012 nový dotaz, kolik příspěvků bylo OÚ a redakci obecního zpravodaje doručeno.

Odpověď místostarosty obce mi byla zaslána rovněž emailem a dovoluji si její zveřejnění pro odlehčení zdejších závažných témat ..

V souladu s § 14 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím,Vám poskytujeme následující informace:
Obecní úřad Šestajovice a redakce obecního zpravodaje v období 8, 9, 10/2012 nearchivovali zaslané příspěvky.
V období 11/2012 bylo redakci obecního zpravodaje zasláno 8 příspěvků, žádný z nich se netýkal občanského sdružení OFOŠ.
V období 12/2012 bylo redakci obecního zpravodaje zasláno 8 příspěvků, žádný z nich se netýkal občanského sdružení OFOŠ.

Paní předsedkyně OS OFOŠ Urbánková,

na základě Vaší žádosti o informace ze dne 1.11.2011 jsme opětovně
přistoupili k archivaci příspěvků zaslaných do obecního zpravodaje.
Podotýkám, že kromě Vás doposud o nahlížení do zaslaných příspěvků nikdo neprojevil zájem, archivace tedy de facto slouží pouze Vám.
V zájmu občanů naší obce Vás žádám, abyste zvážila způsob získávání
informací od našeho úřadu. Žádost o informace týkajících se příspěvků do obecního zpravodaje jste již jednou zaslala, a to 1.11.2011. Na tuto žádost Vám bylo dne 23.11.2011 odpovězeno. Přesto jste obdobnou žádost o informace nyní znovu zaslala. Dále na rozdíl od členů Vašeho občanského sdružení pokud mají naši občané zájem o informace, přijdou na náš úřad, zatelefonují či zašlou dotaz emailem. Takto položené dotazy jsou obratem nebo v nejbližším možném termínu zodpovězeny, a to bez nadbytečných nákladů. Můžete namítnout, že bychom Vám záměrně na takto položený dotaz neodpověděli. Na toto téma je zbytečné v tuto chvíli rozvádět polemiku. Potom by Vám však stále možnost požádat o informace s odkazem na zákon zůstala a Vaše práva by nebyla nijak dotčena.Jako zaměstnanec úřadu městské části a jako bývalá zastupitelka obce jste si jistě vědoma výdajů, které jsou se zpravováním žádosti o informace dle zákona č. 106/1999 Sb. spojené. Jde zde nejen o čas, a tedy mzdové náklady zaměstnanců, spojený s předepsanou administrativou (vypracování odpovědi dle zákona, vypracování záznamu o zpracování informace, příprava pro elektronické zveřejnění, samotné el. zveřejnění, atd.) a také tisky a archivace souvisejících dokumentů. To vše znamená náklady z obecní pokladny. Takto vynaložené prostředky bychom rádi využívali pro potřeby našich občanů.
Pokud by Vám nebyly standardně zaslané dotazy zodpovězeny, můžete na tuto skutečnost koneckonců poukázat i na obecním diskusním fóru. Do té doby však Váš způsob získávání informací, byť je legitimní, pouze znamená více práce pro nás. To Vám sice vzhledem k opozičnímu postoji vůči vedení obce může působit radost, ale uvědomte si prosím, že tento čas je hrazen z obecních peněz a je v zájmu občanů naší obce, abychom jej využívali pro práci v jejich prospěch.
Proto vzhledem k možnosti získat informace bez nutnosti nadbytečných nákladů z obecní pokladny Vás znovu žádám, abyste zvážila způsob získávání informací a dále abyste zvážila odstoupení od opakovaného zasílání stejného dotazu.
Děkuji za pochopení.
místostarosta obce


A ještě část odpovědi na žádost o podrobné vyčíslení nákladů z obecní pokladny, včetně času potřebného na zodpovězení mých dvou dotazů.

…k Vašemu dotazu na výši nákladů spojených se zpracováním Vašich dvou žádostí o informace (dotazů) zaslaných Obecnímu úřadu Šestajovice s odkazem na zákon č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, Vás sděluji následující: Na zpracování těchto žádostí a dalších administrativních kroků spojených se zpracováním evidence a uveřejněním žádostí a odpovědí bylo zapotřebí cca 4 hodiny práce místostarosty. Čistá mzda místostarosty je 154,2 Kč/hod, mzdové náklady obce tak vč. odvodů na daně a pojištění činní 276 Kč/hod. Použito bylo cca 10 ks papírů A4 a dále je třeba započítat toner do tiskárny a opotřebení počítače, tato položka je v jednotlivých případech zanedbatelná, ve větším počtu již nikoliv…

Urbánková
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse o otevřenosti veřejné správy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group