Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace


 

zálohy na bydlení

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Šandová
Anonymní





PříspěvekZaslal: st únor 11, 2004 10:33 am    Předmět: zálohy na bydlení Odpovědět s citátem

je možné odhlásit od záloh na vyúčtování za užívání bytu (teplo, popelnice,úklid a pod) osoby trvale hlášené ale prokazatelně bydlící jinde?
Návrat nahoru
O. Kužílek
Site Admin


Založen: 26. 10. 2000
Příspěvky: 1188

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2004 6:09 pm    Předmět: zálohy na bydlení Odpovědět s citátem

Váš dotaz se netýká zaměření této poradny. Nebude vymazán jen proto, že se okrajově týká také poskytování informací dle zákona o evidenci obyvatel.

Evidence místa trvalého pobytu občana dle zák. č. 133/2000 Sb. o evidenci obyvatel je vztahem toliko mezi tímto občanem a veřejnou správou (jde vlastně o závazné uvedení doručovací adresy pro úřední účely) a nijak nesouvisí s nájemním vztahem či s užíváním bytu. Osoby ohlášené k užívání bytu pro účely placení různých úhrad a záloh tedy nemusejí být vůbec totožné s osobami evidovanými k trvalému pobytu. Z toho plyne, že přihlašovat a odhlašovat osoby k placení úhrad lze zcela nezávisle na tom, kdo je evidován k trvalému místu pobytu.

Podle novely č. 53/2004 Sb. uvedeného zákona, která nabyde účinnosti 1. dubna 2004, se v § 10 za odstavec 7 vkládá nový odstavec 8, který zní:
citace:
"(8) Ohlašovna sdělí vlastníkovi objektu nebo jeho vymezené části na jeho žádost jméno, popřípadě jména, příjmení a datum narození občana, k němuž vede údaj o místě trvalého pobytu, odpovídající adrese jím vlastněného objektu nebo jeho vymezené části.".


To je novinka oproti dosavadnímu stavu, kdy se majitel nemohl dozvědět, kdo je v jeho objektu přihlášen k trvalému pobytu. Tento údaj však - znovu opakuji - neznamená, že přihlášená osoba v bytě skutečně bydlí. Lze ho použít jen jako jeden z podůrných důkazů, že tomu tak je, když hlavním důkazem musejí být svědectví či jiné přímé důkazy o užívání bytu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group