Obsah fóra Diskuse o otevřenosti veřejné správy

Diskusi o otevřenosti veřejné správy a archiv poradny provozuje Otevřená společnost, o.p.s.

Diskuse

Pro vkládání příspěvků do diskuse je třeba být registrován.

Poradna

Naleznete zde archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím z let 2000-2014.

Pokud chcete položit dotaz, nebo najít novější odpovědi, využijte prosím naší novou poradnu na adrese: poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace


 

poskytování informací vysokou školou

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky     Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí        Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jan Mech



Založen: 18. 04. 2002
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt duben 18, 2002 10:09 am    Předmět: poskytování informací vysokou školou Odpovědět s citátem

1) Vysoké školy výroční zprávu zveřejňují až 15.5. nebo 1.3.? (Podle 111/1999 a směrnic ministra nebo 106/1999). Nebo to jsou dvě rozdílné
výroční zprávy?


2)Rektor mi přislíbil, prodlouženi provozni doby univerzitni knihovny.Později jsem mu poslal e-mail, jak dopadlo jeho jednáni s
ředitelkou knihovny. Od rektora žádna odpověď. Je povinnen na něj do
patnácti dni reagovat nebo se na takový dotaz zákon nevztahuje?
Mám se tedy písemnou formou do 15 dnu odvolat, zase k rektorovi?


3) Napsal jsem něco podobného (jako tento e-mail) senátorům Akademického
senátu, zdaleka neodpověděli všichni. Také jsou povinni odpovědět?

Děkuji za odpovědi

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
O. Kužílek
Site Admin


Založen: 26. 10. 2000
Příspěvky: 1188

PříspěvekZaslal: čt duben 18, 2002 10:11 am    Předmět: Odpověď na: poskytování informací vysokou školou Odpovědět s citátem

ad 1)


VŠ vypracuje výroční zprávu o své činnosti v oblasti poskytování infromací podle § 18 odst. 2 zák. č. 106/99 Sb., tzn. že ji začlení do výroční zprávy, kterou zveřejňuje na základě zákona č. 111/98 Sb.o vysokých školách v termínu podle opatření ministra školství.


ad 2)


Pokud podáte žádost o informaci na výsledek jednání o uvedené záležitosti dle zák. č. 106/99 Sb., pak má rektor odpovědět do 15 dnů. Pokud jste se však dotázal v rámci jiné věcné komunikace s rektorem, pak by dle mého názoru bylo trochu "za roh" najednou dotaz jak se věcná záležitost vyřizuje označit za dotaz dle zák. č. 106/99 Sb. a podle něj vymáhat odpověď. Nevím, zda by to nevedlo ke zbytečnému vyostření. Je dobré přijmout fakt, že skutečnost se všemi netypickými situacemi nelze pojmout a pojmenovat žádným zákonem.


ad 3)


Člen akademického senátu není povinným subjektem dle zák. č. 106/99 Sb. Povinným subjektem je toliko vysoká škola, případně fakulta. Akademický senát je orgán (organizační složka ?) povinného subjektu, podobně jako rada je orgánem obce.


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra -> Archiv Poradny o svobodném přístupu k informacím 2000 - 2014 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group